iPhone SE 5G - poznaliśmy potencjalny termin premiery. Co zaoferuje nowy smartfon Apple?

iPhone SE 5G - poznaliśmy potencjalny termin premiery. Co zaoferuje nowy smartfon Apple?

Apple w przyszłym roku wprowadzi do oferty iPhone'y 14 nim to jednak nastąpi czeka nas premiera nowego iPhone'a SE, który zostanie wyposażony w modem 5G. Wiemy też, kiedy smartfon powinien trafić do sprzedaży.

Blog Apple Macotakara zdradził, że iPhone SE 5G nie będzie miał zmian konstrukcyjnych i pod względem wyglądu przypomina swojego poprzednika. Dostanie 4,7-calowy wyświetlacz LCD, a także przycisk Home Touch ID. Co ciekawe wcześniejsze plotki sugerowały, że model przejdzie widoczne zmiany, jeśli chodzi o design, aczkolwiek najwyraźniej tak się nie stanie. Z drugiej strony niewykluczone, że gigant z Cuperertino dokona usprawnień i otrzymamy np. 5,5-calowy ekran, o czym wcześniej również spekulowano. Sercem smartfona będzie natomiast nowy procesor, który trafił do najnowszych flagowców amerykańskiego producenta, czyli Apple A15 z modemem Snapdragon X60 wspierającym sieć 5G. I teraz najważniejszy aspekt - premiera urządzenia.

Nowy iPhone SE 5G ma przypominać poprzedni model z tej serii. Dostanie jednak procesor zastosowany w tegorocznych iPhone'ach 13.

Nowy iPhone SE ma zadebiutować na początku 2022 roku i możliwe, że chodzi o okres wiosenny co nie stanowi zaskoczenia, ponieważ pierwszy model trafił do klientów w marcu 2016 roku, z kolei dwójka w kwietniu 2020 roku. Nie powinniśmy się nastawiać na ogromne zmiany i kluczowa będzie tutaj specyfikacja oraz wydajny układ. Dużo zależy od ceny, ale zapewne ta zostanie utrzymana na domyślnym dla tej serii poziomie. Apple zaproponuje tańszą propozycję dla użytkowników, którzy nie zamierzają przeznaczać większych pieniędzy na droższego flagowego iPhone'a.

Przypomnijmy, że iPhone SE 2020 posiada 3 GB RAM + 12 Mpix aparat główny i 7 Mpix tylną kamerę do zdjęć selfie. Zasila go bateria o pojemności 1821 mAh. W przypadku, gdy Apple zdecyduje się na mocniejsze podzespoły to być może dostaniemy 4-6 GB RAM i nieco pojemniejszą baterię. Seria iPhone SE odniosła swego czasu sukces bowiem w Q2 2020 roku smartfon kupiło od 12 do 14 mln klientów, a obecnie liczby są pewnie jeszcze większe.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iPhone SE 5G - poznaliśmy potencjalny termin premiery. Co zaoferuje nowy smartfon Apple?

 0