AMD szaleje na giełdzie. Firma codziennie bije rekordy

AMD szaleje na giełdzie. Firma codziennie bije rekordy

AMD ma naprawdę świetną passę, gdyż w ostatnich pięciu dniach ceny akcji firmy biły rekordy na koniec sesji, a sprzedaż w drugim kwartale osiągnęła rekordowy poziom 3,85 miliarda dolarów. 

Dane Yahoo Finance wykazały, że 28 lipca akcje AMD zamknęły się na rekordowym poziomie 97,93 USD, a 3 sierpnia ustanowiły kolejny rekord na poziomie 112,56 USD. Cena wczoraj nadał rosła i osiągnęła najwyższy poziom 120,75 USD, ale dziś rano ustabilizowała się na poziomie blisko 119. Analitycy nadal uważają jednak, że akcje AMD są niedowartościowane i przewidują dobre długoterminowe wyniki.

AMD ma naprawdę świetną passę, gdyż w ostatnich pięciu dniach ceny akcji firmy biły rekordy na koniec sesji...

AMD szaleje na giełdzie. Firma codziennie bije rekordy

Wygląda na to, że rynek reaguje na wysokie zyski AMD w drugim kwartale. Najważniejszym wydarzeniem było ujawnienie, że sprzedaż firmy prawie się podwoiła w ujęciu rok do roku, pomimo wyzwań związanych z pandemią koronawirusa i globalnym niedoborem chipów, który sprawił, że wiele firm nie jest w stanie zaspokoić popytu na swoje towary.

Rosnąca cena akcji AMD mogła również wynikać z powtarzających się ostrzeżeń Intela, na temat  ​​niedoboru chipów konsumenckich, który utrzyma się w trzecim kwartale. Firma podała w swoim ostatnim raporcie finansowym, że marże ucierpiały, ponieważ wzrosły koszty łańcucha dostaw, a nie przerzuciła tych podwyżek na konsumentów. Intel nadal jest jednak bardzo wyraźnym liderem pod względem udziału w rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o procesory konsumenckie, ale AMD swoją linią EPYC uszczknęło już znaczący kawałek tortu, jakim jest wysokodochodowy biznes centrów danych. Ta zwiększona konkurencja może przekonać niektórych inwestorów, że AMD może naprawdę rzucić wyzwanie dominacji Intela, nie tylko w sektorze konsumenckim.

MarketWatch zauważył, że inwestorzy mogli również odpowiedzieć na raport Bloomberga twierdzący, że brytyjscy regulatorzy zablokują przejęcie ARM przez NVIDIĘ z powodu obaw związanych z bezpieczeństwem narodowym. Może to utrudnić firmie rozszerzenie swojej przewagi na rynku graficznym na inne sektory, w których konkuruje z AMD.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD szaleje na giełdzie. Firma codziennie bije rekordy

 0