AMD ujawnia wyniki finansowe za II kwartał 2018 roku. Firma wyszła na plus

AMD ujawnia wyniki finansowe za II kwartał 2018 roku. Firma wyszła na plus

AMD pochwaliło się wynikami finansowymi za drugi kwartał bieżącego roku. Z danych wynika, iż osiągnięto 1,76 miliarda dolarów przychodu, który okazał się o 53% większy względem analogicznego okresu w ubiegłym roku. Wpływy operacyjne wyniosły 153 mln dolarów (116 mln dolarów netto). Jest to nieco gorszy wynik od statystyki GAAP mówiącej o 186 milionach USD wpływów operacyjnych (156 mln netto). Równie ciekawie prezentuje się marża brutto. Zwiększyła się ona o 1% kwartał do kwartału i 3% rok do roku do 37%. Dodatkowo korporacja posiada 938 milionów dolarów w gotówce oraz papierach wartościowych. Dr. Lisa Su, czyli szefowa AMD, potwierdziła przytoczone statystyki stwierdzając, iż drugi kwartał okazał się dla nich wyjątkowo pomyślny, czego dowodem jest najlepszy wynik kwartalny netto od siedmiu lat. Faktycznie patrząc na powyższe statystyki trudno nie oprzeć się wrażeniu, że AMD posiada świetną passę.

W drugim kwartale 2018 roku AMD osiągnęło przychód na poziomie 1,76 mld dolarów, co według firmy jest znakomitym osiągnięciem.

AMD ujawnia wyniki finansowe za II kwartał 2018 roku. Firma wyszła na plus

Jeśli chodzi o konkretne segmenty popularnego producenta, to prym wiedzie zdecydowanie Computing i Graphics odpowiedzialny m.in. za karty graficzne, który wrzucił do wspólnej kasy 1,09 miliarda dolarów (3% mniej niż w I kwartale 2018 r.). Nie gorzej radzi sobie Enterprise, Embedded i Semi-Custom. W tym przypadku mowa o zysku na poziomie 670 mln dolarów, co jest o 26% lepszym rezultatem względem poprzedniego kwartału. Z kolei w kwestii prognozy na przyszły kwartał, tutaj AMD spodziewa się przychodów na poziomie 1,7 miliardów dolarów. Do tego wzrosnąć ma liczba zamówień na układy Ryzen i Epyc. Ponadto firma nie oczekuje jakiś szczególnych przychodów z działu odpowiedzialnego za karty graficzne, zostawiając tym samym pole do popisu NVIDII.

Test procesora AMD Ryzen 7 2700. Ośmiordzeniowy Pinnacle Ridge w akcji

Co przyczyniło się do tak dobrej passy Czerwonych? Otóż chodzi o wzrost zapotrzebowania na procesory Ryzen, których druga generacja wyszła kilka miesięcy temu. Dodatkowo AMD podczas targów Computex 2018 zaprezentowało doprawdy parę interesujących pomysłów takich jak wykonany w 12 nm litografii procesor Ryzen Threadripper drugiej generacji, oparty na Zen+ i wyposażony w aż 32 rdzenie. Dodatkowo po powstaniu marki Ryzen zaczęło pojawiać się wiele dobrych recenzji poszczególnych modeli, dzięki czemu klienci zaczęli bardziej pozytywnie patrzeć w kierunku AMD (nie spodobało się odwiecznemu rywali Intelowi). Natomiast kwartalny spadek przychodów jest powiązany z kartami graficznymi oraz zmniejszonym zainteresowaniem rynkiem kryptowalut w związku z zapaścią jakiej niedawno doznał Bitcoin. Jednak według wczorajszych doniesień zaczyna on powracać do dawnej kondycji i kto wie może ceny kart graficznych podskoczą nieco w górę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD ujawnia wyniki finansowe za II kwartał 2018 roku. Firma wyszła na plus

 0