AMD ze świetnym rezultatem za ostatni kwartał. Blisko dwukrotnie lepszym niż przed rokiem

AMD ze świetnym rezultatem za ostatni kwartał. Blisko dwukrotnie lepszym niż przed rokiem

Giganci technologiczni właśnie chwalą się swoimi najnowszymi wynikami finansowymi i choć większość zanotowała w drugim kwartale tego roku bardzo dobre wyniki, to AMD wyróżnia się tu najbardziej spektakularnym wzrostem.

AMD poinformowało właśnie o swoich wynikach za drugi kwartał 2021 roku. Firma wygenerowała w tym kwartale 3,9 miliarda dolarów przychodu, najwięcej w swojej historii, ponieważ to zdumiewający 99% wzrost rok do roku, zbliżający się do preferowanej marży brutto na poziomie 50%. Po uwzględnieniu kosztów sprzedaży AMD odnotowało 1,8 miliarda dolarów zysku, odnotowując wysoką 48% marżę brutto, która jest o 4% wyższa rok do roku i 2% wyższa niż 46%, które odnotowało na koniec pierwszego kwartału z 2021 roku.

AMD poinformowało właśnie o swoich wynikach za drugi kwartał 2021 roku. Firma wygenerowała w tym okresie 3,9 miliarda dolarów przychodu, najwięcej w swojej historii.

Wraz z końcem drugiego kwartału AMD kontynuowało silny trend wzrostowy we wszystkich segmentach operacyjnych. Firma dzieli swoją sprzedaż na dwa segmenty: komputery osobiste oraz produkty dla przedsiębiorstw i produkty wbudowane. W obu udało się znacząco przekroczyć poziomy z końca poprzedniego kwartału i analogicznego okresu sprzed roku.

Pod koniec pierwszego kwartału tego roku AMD osiągnęło 3,4 miliarda dolarów przychodu, przy czym obroty z komputerów osobistych i korporacyjnych oraz systemów wbudowanych przyniosły odpowiednio 2,1 miliarda i 1,3 miliarda dolarów. Na koniec drugiego kwartału łączne przychody wzrosły o 12% w stosunku do poprzedniego kwartału, ponieważ oba segmenty zgarnęły odpowiednio 2,2 i 1,5 mld USD. Sekwencyjny wzrost wyniósł 7% i 19%, podkreślając kluczową rolę, jaką odgrywają segmenty korporacyjne i wbudowane.

AMD przypisuje wysoki wzrost przychodów z komputerów osobistych mocnej sprzedaży linii kart graficznych Radeon 6000 i wyższym średnim cenom sprzedaży (ASP) swoich procesorów i GPU. Według firmy silna sprzedaż procesorów do notebooków i komputerów stacjonarnych wraz ze wzrostem cen high-endowych GPU napędzała sektor PC, ten czynnik wyjaśnia również wysokie marże brutto AMD na koniec drugiego kwartału 2021 roku.

Procesory AMD zdobywają ważny przyczółek i są popularniejsze niż Intela

Bardzo dobrze poradził sobie jednak również segment serwerowy, napędzany procesorami EPYC, gdzie zanotowano piąty kwartał z rzędu rekordowych przychodów. Nie można oczywiście zapomnieć także o sprzedaży customowych układów SoC dla next-genowych konsol. W tym przypadku AMD sprzedaje, ile jest w stanie tylko wyprodukować. AMD wyjaśniło, że w tym segmencie popyt rósł zarówno w skali roku, jak i sekwencyjnie. Dochody operacyjne wzrosły w tym przypadku o zawrotne 1106% rok do roku i wyniosły 398 mln USD.

W bieżącym kwartale AMD spodziewa się, że marża brutto pozostanie na stałym poziomie 48%. Oczekuje jednak również, że trzeci kwartał przyniesie kolejne rekordowe przychody. Te spodziewane wynieść mają 4,1 miliarda USD, a do końca roku fiskalnego całkowity wzrost przychodów wyniesie 60%. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: AMD ze świetnym rezultatem za ostatni kwartał. Blisko dwukrotnie lepszym niż przed rokiem

 0