Koniec America's Army. Amerykanie zapowiedzieli wygaszenie serwerów

Koniec America's Army. Amerykanie zapowiedzieli wygaszenie serwerów

To był jeden z najciekawszych projektów i eksperymentów w historii gier wideo. Jednak historia America's Army właśnie dobiega końca.

Jeśli nie wiecie, czym jest America's Army, warto przypomnieć. Projekt ten rozpoczęto niespełna dwadzieścia lat temu, a dokładnie 4 lipca 2002. Sfinansowano go w całości z amerykańskiego, państwowego budżetu. Jego celem była pomoc w rekrutowaniu nowych członków do sił zbrojnych. Gra wideo, będąca zarazem programem treningowym, trafiła nie tylko w ręce amerykańskiej armii. Od dnia premiery mógł ją pobrać za darmo każdy, a następnie bawić się na oficjalnych serwerach. America's Army było więc także zachętą dla młodych ludzi, aby zainteresowali się wojskowością i rozważyli karierę żołnierza.

Oficjalne serwery America's Army (Proving Grounds) zostaną wyłączone 5 maja. Od tego czasu rozgrywka będzie możliwa wyłącznie na prywatnych serwerach.

Jednak projekt dobiegł właśnie końca. Amerykańska armia ogłosiła, że 5 maja 2022 wyłączy wszystkie oficjalne serwery. Gracze, którzy będą chcieli bawić się (czy też raczej brać udział w wojskowej symulacji, nie wychodząc z domu), będą mieli taką możliwość, ale wyłącznie na prywatnych serwerach i tylko w wersji gry dostępnej na Steamie. Od tego czasu nie będą też rejestrowane statystyki i dokonania graczy. Na oficjalnym forum America's Army czytamy, że misja, którą pełnił program, zakończyła się, a teraz czas na rozpoczęcie kolejnych, bardziej innowacyjnych projektów, które pomogą w rekrutowaniu nowych żołnierzy.

W oficjalnym komunikacie pojawiło się też kilka ciekawostek na temat America's Army. Dowiadujemy się na przykład, że w ciągu dwudziestu lat od premiery grę uruchomiło około 20 milionów osób. W tym czasie zrealizowano 30 milionów zadań, wypełniono 180 misji, a wsparcia kolegów doczekało się 250 milionów wirtualnych żołnierzy. MIT przeprowadziło badania, z których wynika, że dzięki America's Army 30 proc. Amerykanów w wieku 16-24 lat wyrobiło sobie pozytywną opinię o amerykańskiej armii. Nie wiadomo natomiast, w ilu przypadkach gra była głównym bodźcem, skłaniającym do podjęcia decyzji o wstąpieniu do wojska.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec America's Army. Amerykanie zapowiedzieli wygaszenie serwerów

 0