Android 12 wprowadzi w Google Chrome funkcję, która wpłynie na wielozadaniowość

Android 12 wprowadzi w Google Chrome funkcję, która wpłynie na wielozadaniowość

Google Chrome w wydaniu mobilnym pozwala otwierać strony internetowe w ramach kilku oddzielnych kart, ale samej przeglądarki nie odpalimy w paru nowych oknach. Android 12 ma jednak dokonać w tym zakresie kluczowej zmiany.

Jak informuje serwis XDA-Developers, Android 12 wprowadzi w Chrome obsługę kilku okien jednocześnie, a sama opcja pojawi się w menu kontekstowym aplikacji. Całość będzie działała na podzielonym ekranie. Oprócz tego po wybraniu narzędzia do zarządzania oknami sprawdzimy listę aktywnych okien oraz kart. W sumie będziemy mogli otworzyć do 5 okien, aczkolwiek Google nie zamierza wprowadzać limitu aktywnych kart. Producent chce więc zwiększyć funkcjonalność swojej przeglądarki internetowej, lecz pojawia się obawa o wydajność programu, z której jak wiemy Chrome nie słynie w żadnej wersji.

Android 12 ma wprowadzić w Google Chrome obsługę kilku okien jednocześnie.

Android 12 umożliwi otworzenie wielu okien jednocześnie w przeglądarce Google Chrome

Widzimy, że producent chce zapewnić wielozadaniowość oprogramowania i miejmy jednak nadzieję, iż finalnie wszystko będzie w porządku. Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie zastosowano w Androidzie 5.0 i zostało ono usunięte przez programistów w kolejnej edycji Androidzie 6.0. Użytkownicy pamiętający dawny system zarządzania kartami powinni być zadowoleni z tego co szykuje Google w Androidzie 12. To nie jedyna nowość, która zawita do "dwunastki". O innej pisaliśmy w oddzielnej wiadomości i chodzi o obsługę systemu przy pomocy mimiki twarzy.

Android 12 umożliwi otworzenie wielu okien jednocześnie w przeglądarce Google Chrome

"Camera Switches” pozwala korzystać z gestów twarzy do wykonywania różnych czynności. Program może wykrywać uśmiech twarzy lub uniesienie brwi w celu otwarcia panelu powiadomień bądź szybkich ustawień. Aktualizacja pozwoli mapować około sześciu gestów twarzy do kilkunastu elementów sterujących urządzeniem. Camera Switches opierają się na funkcji Switch Access w pakiecie Android Accessibility Suite, która umożliwi interakcję ze smartfonem bez korzystania z ekranu dotykowego.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 12 wprowadzi w Google Chrome funkcję, która wpłynie na wielozadaniowość

 0