Android 13 dostępny na smartfonach Google Pixel. Jest jednak pewien haczyk

Android 13 dostępny na smartfonach Google Pixel. Jest jednak pewien haczyk

Publiczna, oficjalna wersja Androida 13 jest gotowa i wygląda na to, że pierwsze urządzenia Google Pixel mogą przejść na najnowszy system operacyjny Google. Użytkownicy zgłaszają jednak niedogodności związane z chęcią powrotu na Android 12, który jest według wielu niemożliwy.

Minęło wiele miesięcy, ale w końcu jest. Po zakrojonych na szeroką skalę testach Google w końcu wypuściło na świat 13. wersję najbardziej rozpoznawanego, mobilnego systemu operacyjnego Android. System dostępny jest do pobrania na wybranych smartfonach z serii Pixel - 6, 6a, 6 Pro, 5, 5a, 4 XL oraz 4a. Warto tutaj jednak wspomnieć, że użytkownicy urządzeń Pixel 6 zgłaszają liczne problemy, ponieważ nie po aktualizacji nie mogą przywrócić (według nich lepszego) Androida 12. Wygląda na to, że nie jest to żaden błąd, ponieważ w komunikacie przy aktualizacji widnieje informacja: "Aktualizacja do Android 13 na Twoim urządzeniu spowoduje, że nie będzie możliwy powrót do Android 12".

Android 13 dostępny na smartfonach Google Pixel. Użytkownicy 6. wersji zgłaszają problemy.

Android 13

Taki komunikat otrzymują wszyscy posiadacze Pixel 6, Pixel 6a oraz Pixel 6 Pro i jeśli jesteście w tej konkretnej grupie odbiorców, warto przemyśleć swoją decyzję. Jeszcze w tym roku aktualizację do Android 13 otrzymają m.in smartfony Samsung Galaxy, ASUS, HMD/Nokia, iQOO, Motorola, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Sony, Tecno, vivo oraz Xiaomi. W najnowszym systemie operacyjnym pojawiają się ciekawe funkcje - m.in. możliwość dokładnego zdefiniowania do jakich zdjęć, klipów i plików audio będzie mieć dostęp konkretna aplikacja. Oznacza to, że zero-jedynkowe podejście do tematu, przy którym możemy jedynie umożliwić lub odmówić dostępu do plików przestaje mieć znaczenie.

Dodatkową funkcją Android 13 jest kopiowanie wrażliwych danych (adresy e-mail, hasła itp.), które po jakimś czasie są kompletnie usuwane ze schowka. Dodatkowo, Android 13 wykrywa różne narzędzia wskazujące i wie, kiedy używamy swojej dłoni, a kiedy rysika. Warto jednak wspomnieć, że nowych funkcji jest relatywnie mało i zdecydowana większość skupia się na prywatności i desginie. A Wy przechodzicie na Android 13, czy wystarczy wam dwunastka?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Android 13 dostępny na smartfonach Google Pixel. Jest jednak pewien haczyk

 0