Antminer E9 oferuje wydajność 25 kart GeForce RTX 3080, a kosztuje znacznie mniej...

Antminer E9 oferuje wydajność 25 kart GeForce RTX 3080, a kosztuje znacznie mniej...

Bitmain wprowadza na rynek nową potężną koparkę ETH. Wartość kryptowaluty jest obecnie bardzo daleko od rekordowych poziomów, ale prawdopodobnie wkrótce znów  wystrzeli w górę.

Wartość Ethereum spadła o prawie 40 procent w ciągu ostatniego miesiąca i jest już niższa o ponad 76 procent od rekordowego poziomu. Na horyzoncie jest również przejście z modelu proof-of-work na proof-of-stake, co drastycznie wpłynie na wydobycie największego na świecie altcoina,  jednak górniczy  gigant Bitmain nie zwraca uwagi na takie detale i właśnie wprowadził do sprzedaży nową potężną koparkę ASIC. Nowy Antminer E9, jest "długo oczekiwaną zaawansowaną koparką Ethereum, która usprawnia operacje wydobywcze ETH/ETC w ramach algorytmu Ethash". Producent twierdzi,że urządzenie jest w stanie wydobywać Ethereum przy hashrate 2,400 MH/s (plus lub minus 10 procent). Jak zauważa Bitmain na Twitterze, potrzeba aż 25 kart graficznych GeForce RTX 3080, aby dorównać wydajności górniczej pojedynczego Antminera E9.

Antminer E9 od Bitmain oferuje wydajność aż 25 kart graficznych GeForce RTX 3080, kosztując tyle, co 14 z nich.

Według Bitmaina najnowsza koparka  zużywa 1,920W mocy, co przekłada się na wydajność energetyczną na poziomie 0,87 J/M. Cena została ustalona na 9 999 dolarów. Biorąc pod uwagę ceny premierowe, jest to równowartość w kosztach około 14 kart graficznych GeForce RTX 3080. "Bitmain jest oddany ciągłemu dostarczaniu górnikom na całym świecie produktów o wysokiej wydajności, niskim poborze mocy i energooszczędnych. Po długim okresie badań i rozwoju, Antminer E9 oferuje górnikom wysokowydajną koparkę ETH i ETC (...)" - powiedział Clark Du, wiceprezes działu koparek kryptowalut Bitmain.

Co ciekawe, kiedy Bitmain po raz pierwszy ogłosił Antminer E9 kilka miesięcy temu, twierdził, że hashrate wynosi 3000 MH/s, co stawia go mniej więcej na równi z 32 kartami graficznymi GeForce RTX 3080 lub 25 kartami GeForce RTX 3090. Nie jest jasne, dlaczego specyfikacje zostały obniżone w przypadku gotowego produktu.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Antminer E9 oferuje wydajność 25 kart GeForce RTX 3080, a kosztuje znacznie mniej...

 0