Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów przed wibracjami, które mogą uszkodzić smartfona

Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów przed wibracjami, które mogą uszkodzić smartfona

Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów zwłaszcza, którzy aktywnie jeżdżą na motocyklach przed wibracjami mogącymi negatywnie wpłynąć na aparaty fotograficzne umieszczone w smartfonach.

Apple podaje, że silniki o dużej mocy lub wysokiej głośności wytwarzają "potencjalnie szkodliwe wibracje o wysokiej amplitudzie i mogą pogorszyć wydajność aparatów". Mniejszym problemem są motorowery, skutery o małych objętościach silników. Jeżeli więc podróżujemy z przymocowanym smartfonem Apple do motocykla, to możemy mieć kłopot. Wibracje są bowiem przenoszone przez podwozie oraz kierownicę.

Apple podaje, że silniki o dużej mocy lub wysokiej głośności wytwarzają "potencjalnie szkodliwe wibracje o wysokiej amplitudzie i mogą pogorszyć wydajność aparatów".

Uszkodzenie może nastąpić przez fakt, iż w urządzeniach umieszczono zaawansowane technologicznie kamery oparte m.in. na żyroskopach, które kompensują drgania. Cóż, jeśli producent wystosowuje tego rodzaju komunikat warto byłoby być ostrożniejszym w trakcie jazdy motocyklem. Zawsze istnieje opcja skorzystania z uchwytu tłumiącego wibracje, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia iPhone'a.

Tymczasem Apple już 14 września zorganizuje wydarzenie Apple California Streaming, które odbędzie się o 19:00 czasu polskiego. Oczywiście oczekujemy na nim prezentacji iPhone'a 13, chociaż pokazane zostaną także inne urządzenia - nowe słuchawki AirPods oraz smartwatch Watch Series 7. Event będzie zapewne składał się z wcześniej przygotowanych wstawek zamiast pełnoprawnej konferencji, jakie przygotowywano przed laty, co wynika z pandemii COVID-19.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów przed wibracjami, które mogą uszkodzić smartfona

 0