Apple chce wymusić na twórcach aplikacji opcję usuwania konta

Apple chce wymusić na twórcach aplikacji opcję usuwania konta

Apple słynie z surowego egzekwowania wytycznych w App Store. Wcześniej pisaliśmy, chociażby o tym, że platforma zamierza kasować aplikacje, które nie otrzymały aktualizacji przez określony czas. Teraz natomiast producent iPhone'ów chce wymusić na programach zewnętrznych możliwość usuwania konta.

Apple od 30 czerwca wdraża wytyczne wymuszające na twórcach aplikacji zawarcie opcji usunięcia konta, jeżeli dany program pozwala uprzednio na jego założenie. Dotyczy to oprogramowania od zewnętrznych deweloperów udostępniających swoje produkty w App Store. Wszyscy mają czas do 30 czerwca by zastosować się do przytoczonej reguły i będą musieli umieścić w aplikacjach odpowiedni przycisk pozwalający na skasowanie profilu. Jest to przydatna funkcja, ponieważ pozwoli użytkownikom zaoszczędzić czas na pisanie do pomocy technicznej czy wykonywanie dodatkowych czynności. Będzie też praktyczna dla ludzi mieszkających w krajach, w których nie ma konkretnych przepisów o ochronie danych osobowych.

App Store chce wymóc na twórcach zewnętrznych aplikacji dodanie możliwości usunięcia konta.

Apple chce wymusić na twórcach aplikacji opcję usuwania konta

Dla Apple niewystarczająca jest tymczasowa dezaktywacja konta lub jego dłuższe zamrożenie, po prostu musi być przycisk służący do skasowania profilu widoczny w aplikacji. Z pewnością jest to decyzja na plus, lecz to nie jedyne co szykuje firma z Cupertino. Producent chce nas w mniejszym stopniu nękać powiadomieniami, dlatego opatentowany sprzęt sprawdzi, na którym urządzeniu skupia się użytkownik i wyświetli na wybranym modelu tylko jedno powiadomienie. Pod uwagę są brane nawet dwa sprzęty i jeden z nich będzie traktowany przez narzędzie priorytetowo. Do tego Apple chce zagwarantować większą płynność pracy.

Apple walczy ponadto z programami, które nie są od pewnego czasu aktualizowane. Pierwsi deweloperzy dostali już informację od właściciela App Store, że ich aplikacje znikną z App Store w sytuacji gdy w ciągu miesiąca nie zostanie udostępniona nowa wersja. Takie postępowanie rodzi jednak obawy, gdyż istnieje oprogramowanie w tym gry niewymagające dostarczania kolejnych poprawek. Są to projekty ukończone i gotowe do normalnego użytku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple chce wymusić na twórcach aplikacji opcję usuwania konta

 0