Apple patentuje okulary do iPhone'a, które chronią prywatność użytkownika

Apple patentuje okulary do iPhone'a, które chronią prywatność użytkownika

Apple na początku tygodnia złożyło dokumenty patentowe w US Patent and Trademark Office (USPTO) dotyczące systemu prywatności, który miałaby chronić posiadaczy iPhone'ów. W jaki sposób?

Patent Apple zakłada wykorzystanie specjalnych okularów, po założeniu któych użytkownik iPhone'a mógłby przeglądać widoczną na wyświetlaczu smartfona treść, z kolei dla osób niewyposażonych w ten gadżet byłaby ona zamazana. Widoczność wyświetlanych elementów byłaby kontrolowana bezpośrednio przez właściciela urządzenia. Jeżeli nie zamierzalibyśmy korzystać z przytoczonego rozwiązania, wówczas istnieje opcja wrócenia do trybu ze standardowym podglądem. Pomysł opracowania okularów chroniących prywatność i ograniczających widoczność dla ludzi z zewnątrz wydaje się nieco dziwny, ale przecież w historii Apple nie brakowało tego typu koncepcji.

Apple patentuje okulary, które mają chronić prywatność użytkowników iPhone'ów.

Apple patentuje okulary do iPhone'a, które chronią prywatność użytkownika

Pomysł docenią osoby, które nie chcą, żeby ktoś niepowołany miał dostęp do prywatnej treści. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że producent z Cupertino może pracować nad narzędziem do wirtualnej rzeczywistości. Ostatnie doniesienia wskazują, że headset VR od Apple zaoferuje topową specyfikację (8K na oko, Wi-Fi 6E), ale w zawrotnej cenie. Bloomberg sugerował na początku tego roku, że gogle Apple mogą kosztować ponad 3000 USD. Nie wiemy, czy zgłoszony patent kiedykolwiek doczeka się realizacji w jakimś sprzęcie amerykańskiego producenta, dlatego do całości musimy podchodzić z dystansem.

Warto wspomnieć, że niedawno sprzedano jeden z pierwszych wyprodukowanych przez Apple komputerów za ogromne pieniądze. Model Apple-1 stworzono w dość limitowanym nakładzie dlatego jest tyle wart. Co ciekawe urządzenia składał i testował nieżyjący założyciel przedsiębiorstwa Steve Jobs razem z Patty Jobs i Danielem Kottke. Dzięki dokumentom potwierdzono autentyczność komputera, którego obudowę wykonano z egzotycznego drewna Koa. Sprzęt finalnie sprzedano na aukcji za 400 tysięcy dolarów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple patentuje okulary do iPhone'a, które chronią prywatność użytkownika

 0