Apple pracuje nad monitorem wyposażonym w autorski procesor

Apple pracuje nad monitorem wyposażonym w autorski procesor

Jeśli wierzyć informacji przytaczanej przez serwis 9to5Mac Apple pracuje nad monitorem wyposażonym w autorski procesor. Urządzenie doceniliby posiadacze komputerów Mac.

Tajemniczy monitor powstaje pod kryptonimem J327 i obecnie nie wiemy o nim zbyt dużo poza tym, że dostałby chip w postaci A13 Bionic, który trafił do iPhone'ów 11, chociaż nie należy całkowicie wykluczyć zastosowania nowszego układu. Wyświetlacz ze zintegrowanym CPU ma w założeniu obsługiwać grafikę w wysokiej rozdzielczości i odciążyć podzespoły obecne w komputerach, co przełożyłoby się na zwiększenie wydajności tego sprzętu. Potencjał notebooków zostałby wówczas znacząco zwiększony i doceniliby to m.in. graficy czy twórcy wideo pracujący przy bardziej wymagających projektach. Całość korzystałaby ponadto z technologii Neural Engine zwiększającej możliwości uczenia maszynowego.

Apple ma pracować nad monitorem, który zostanie wyposażony w proccesor A13 Bionic.

Apple pracuje nad monitorem wyposażonym w autorski procesor

Nie zabraknie też AirPlay. Nie powinno zabraknąć funkcji, które monitor obsłuży bez użycia komputera. To tyle, co obecnie wiemy o tajemniczym projekcie i nie jest wykluczone, że plany Apple ulegną zmianie wliczając do tego samą koncepcję urządzenia. Zagadką pozostaje również cena, aczkolwiek patrząc na możliwości takiego monitora będzie ona najpewniej odpowiednio wysoka. Nie wyklucza się, że zastąpi on obecnego w ofercie Pro Display XDR. Co ciekawe pojawiają się głosy, że amerykański producent zamierza wprowadzić tańszy monitor, chociaż tutaj brakuje jakichkolwiek detali.

Warto wspomnieć, że Apple zostało wyprzedzone na rynku smartfonów przez Xiaomi. Według raportu opracowanego przez firmę analityczną Canalys Research producent z Państwa Środka odnotował 83-procentowy wzrost dostaw w drugim kwartale bieżącego roku w efekcie zajął drugie miejsce, wyprzedzając twórcę iPhone'ów i przegrywając tylko z liderem rankingu Samsungiem, aczkolwiek tutaj różnica wynosi tylko 2%.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple pracuje nad monitorem wyposażonym w autorski procesor

 0