Apple ucz się od modderów. Oto iMac, którego nie zobaczycie na półkach sklepowych

Apple ucz się od modderów. Oto iMac, którego nie zobaczycie na półkach sklepowych

Na jednym z chińskich serwisów pojawił się bardzo ciekawy materiał, w którym zespół techników pochwalił się swoją modyfikacją 24-calowego iMaca. Komputer od Apple został nieco przeprojektowany. Końcowa wersja posiada znacznie mniejszą od oryginału dolną ramkę. Przywrócono także podświetlane logo Apple.

iMac w rękach modderów

iMac, czyli komputer All-in-One od Apple to dość niszowy sprzęt. Mimo wszystko są osoby, którym odpowiada cały komputer zamknięty w tej samej bryle, co ekran. Oprócz niewielkiej ilości zajmowanego miejsca w porównaniu z klasyczną stacjonarką nie można mu także odmówić stylu. Problem tylko w tym, że podczas gdy praktycznie wszystkie monitory na rynku mają w miarę równe i wąskie ramki, iMac posiada wręcz gigantyczną przestrzeń tuż pod wyświetlaczem. Oczywiście można to tłumaczyć potrzebą miejsca na podzespoły, jednak grupa modderów z Chin udowodniła, że da się zrobić iMaca bez ogromnej ramki na dole.

Udało się nie tylko zmniejszyć ogromną ramkę, ale również przywrócić podświetlane logo Apple na tyle urządzenia.

Apple iMac

Brak gigantycznej ramki i podświetlane logo, czyli iMac, którego nie zobaczymy w sklepach

Inspiracją do stworzenia takiego egzemplarza był iMac G4, który może i nie posiadał małych ramek, ale przynajmniej były praktycznie tych samych rozmiarów. Na warsztat wzięty został 24-calowy model, a materiał prezentujący efekt działań techników został opublikowany w zagranicznym serwisie Bilibili. Widać na nim, że udało się nie tylko zmniejszyć ogromną ramkę, ale również przywrócić podświetlane logo Apple na tyle urządzenia.

Sam proces nie należał jednak do najprostszych. Konieczne było odcięcie części ramki, a następnie oszlifowanie krawędzi tak, aby były zgodne z pozostałymi. Trzeba było również zaprojektować nową tylną obudowę z charakterystyczną wypukłością, w której miały spocząć podzespoły. Najpierw posłużono się drukiem 3D, a następnie stworzono już końcową wersję z aluminium.

Chyba sami przyznacie, że taką wersję iMaca można nazwać bardziej nowoczesną. Tylko czy pozbycie się dolnej ramki nie odbiera mu tego wyjątkowego uroku?

Materiał przedstawiający modyfikację znajdziecie tutaj.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple ucz się od modderów. Oto iMac, którego nie zobaczycie na półkach sklepowych

 0