Apple Vision Pro trafi do kolejnych krajów już niebawem? Analityk przedstawił nowe informacje

Apple Vision Pro trafi do kolejnych krajów już niebawem? Analityk przedstawił nowe informacje

Już niedługo gogle Vision Pro mogą być oficjalnie dostępne nie tylko w USA. Gigant z Cupertino ma planować rozszerzenie dostępności. Według znanego analityka firma rozpocznie wysyłki do innych krajów jeszcze w tym miesiącu.

Obecnie gogle Apple Vision Pro dostępne są w oficjalnej sprzedaży jedynie na rynku amerykańskim. To ma się jednak wkrótce zmienić. Jak podaje analityk Ming-Chi Kuo, firma z Cupertino zamierza wypuścić Vision Pro m.in. w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii, Singapurze, Niemczech oraz we Francji. Według informacji przedstawionych przez Kuo wysyłki głównie do tych krajów mają rozpocząć się jeszcze przed połową tego miesiąca. Poprzednio spodziewano się, że dostawy Vision Pro do innych krajów (poza USA) rozpoczną się jeszcze przed tegorocznym WWDC, które wystartuje 10 czerwca.

Według informacji przedstawionych przez Kuo wysyłki głównie do tych krajów mają rozpocząć się jeszcze przed połową tego miesiąca.

Zwiększenie dostępności Vision Pro

Analityk pisze także, iż ostatnie przewidywania co do ilości globalnych dostaw na 2024 rok pozostają niezmienione. Apple wciąż zakłada, że w tym roku dostarczone zostanie od 400 tysięcy do 450 tysięcy egzemplarzy. Warto jednak dodać, że wcześniej Apple było bardziej optymistyczne w tej kwestii, ponieważ firma miała zakładać zamówienie na 700-800 tysięcy sztuk.

Gogle Vision Pro mają zadebiutować także w innych krajach niż te, które wymienił Kuo. Niedawno swoją wiedzą w tym temacie podzielił się również Mark Gurman. Napisał on, że podczas pierwszego zwiększenia dostępności gogle trafią także do Kanady, Korei Południowej i Australii. Niewykluczone, że Apple planuje na przyszłości wprowadzenie Vision Pro na jeszcze innych rynkach. Pytanie tylko czy również Polska będzie uwzględniona.

Vision Pro to wciąż dość niszowy sprzęt, który w dodatku jest bardzo drogi. Ciekawe zatem jak będzie wyglądała jego sprzedaż poza USA.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Vision Pro trafi do kolejnych krajów już niebawem? Analityk przedstawił nowe informacje

 0