Apple wprowadza emoji z mężczyzną w ciąży. To dodatek do pozbawionego cech płciowych głosu Siri

Apple wprowadza emoji z mężczyzną w ciąży. To dodatek do pozbawionego cech płciowych głosu Siri

Apple potwierdziło, że długo oczekiwana aktualizacja iOS 15.4 pojawi się w przyszłym tygodniu. Bez wątpienia jedną z największych zmian będzie możliwość odblokowywania iPhone'ów nawet podczas noszenia maseczki. Inne dodatki to 37 nowych emoji oraz neutralna płciowo Siri, której/go głos został nagrany przez członka społeczności LGBTQ +.  

Dostępność iOS 15.4 została potwierdzona przez Apple w komunikacie prasowym dotyczącym nowych wersji iPhone'a 13.  „iOS 15.4 będzie dostępny jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania od przyszłego tygodnia”. Firma nie ujawniła dokładnej daty, ale może to być ten sam dzień, w którym te iPhone'y staną się dostępne – 18 marca. Blisko dwa lata od wybuchu pandemii Apple pozwoli użytkownikom odblokowywać iPhone'y za pomocą Face ID również podczas noszenia maseczki ochronnej. Użytkownicy muszą najpierw przejść do ustawień swojego iPhone'a i kliknąć „Face ID”, a następnie „Użyj Face ID z maską”.  Opcja ta nie będzie dostępna dla iPhone'ów 11 i starszych, choć podobno to mała strata, bo według wstępnych ocen, jakość działania nowej funkcji pozostawia wiele do życzenia.

Apple kłania się społecznościom LGBT+ i wprowadza neutralny płciowo głos Siri i emoji przedstawiające mężczyznę w ciąży.

Pod koniec stycznia ujawniono 37 nowych emotikonów, które pojawią się właśnie w najnowszej aktualizacji. Jednym z najbardziej wyróżniających się emoji jest kontrowersyjny wizerunek mężczyzny w ciąży i nie - w tym przypadku nie chodzi o ciążę "spożywczą". „Ciąża jest możliwa u niektórych transpłciowych  mężczyzn i osób niebinarnych” - mówi Emojipedia.

Chociaż Siri jest najbardziej znana z oryginalnego, żeńskiego głosu, użytkownicy iOS 15.4 będą mogli wybrać nowy, neutralny pod względem płci głos - Quinn. Gigant technologiczny potwierdził, że nowy głos został nagrany przez członka społeczności LGBTQ+, ale nie podał żadnych dalszych szczegółów.

Zobacz także:

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wprowadza emoji z mężczyzną w ciąży. To dodatek do pozbawionego cech płciowych głosu Siri

 0