Apple wstydzi się "69". Tego numerka nie zobaczycie w popularnej aplikacji

Apple wstydzi się "69". Tego numerka nie zobaczycie w popularnej aplikacji

W niektórych kręgach kulturowych określone cyfry niosą za sobą różne obwarowania. W hotelach niepożądane są pokoje z numerem 13, 666 to liczba bestii, a 69...? Z tą liczbą pozornie wszystko jest w porządku, no może poza skojarzeniami i insynuacjami na poziomie podstawówki, co może jednak stanowić problem w poprawnym politycznie społeczeństwie oraz w firmie, która za wszelką cenę stara się unikać dziwnych skojarzeń.

W oprogramowaniu Apple iOS 14.6 odkryto dość dziwaczne zjawisko. Jak wskazuje The Verge  natywna aplikacja pogodowa nie wyświetli temperatur 65°F, 69°F i 71°F. Wszystkie trzy liczby mają konotacje seksualne, których wyjaśnienie znajdziecie w internecie. Wygląda na to, że Apple cenzuruje wszelkie skojarzenia z seksem (choć wydaje się to absurdalne) i zmienia dokładne informacje pogodowe, tylko z tak dziwnego powodu. Czy istnieje jakieś inne sensowne wyjaśnienie?

Aplikacja pogodowa Apple z jakiegoś dziwnego powodu pomija kojarzące się z seksem liczby 69, 65 i 71. Błąd programu? Cenzura? A może żart programisty?

Jak zauważają niektórzy użytkownicy Twittera, aplikacja pogodowa prawdopodobnie po prostu konwertuje temperatury w stopniach Celsjusza na stopnie Fahrenheita i zaokrągla wynik do liczby całkowitej. Wzór na konwersję C->F to (°C × 9/5) + 32 = °F. Co sprawia, że 18°C to 64,4°F co w zaokrągleniu daje 64°F, a 19°C to 66,2°F lub 66°F, całkowicie pomijając 65°F. Podobnie 20°C, 21°C i 22°C to odpowiednio 68°F, 69,8°F (70°F zaokrąglone) i 71,6°F (72°F zaokrąglone). Problem w tym, że aplikacja pogodowa na iOS pobiera dane o temperaturze z Weather.com, która nie ma problemu z dostarczaniem dokładnych temperatur Fahrenheita, w tym 65°F, 68°F i 71°F. Jeśli faktycznie aplikacja sama dokonuje konwersji, zamiast pobrać gotowe dane, to nie jest to najwydajniejsze rozwiązanie.

Ta dość absurdalna sytuacja nie występuje również we wszystkich wersjach iOS. The Verge zauważa, że ​​iOS 11.2.1 wyświetla dane dokładnie, ale najnowsza iteracja (14.6) pomija wspomniane liczby.  Jak dotąd Apple nie przyznało się publicznie do cenzury kontrowersyjnych liczb, jak również nie odpowiada na żadne prośby o komentarz w tej sprawie. Patrząc jednak na niektóre wcześniejsze decyzje Apple, tak absurdalna cenzura wcale nie jest wykluczona.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple wstydzi się "69". Tego numerka nie zobaczycie w popularnej aplikacji

 0