Apple zapowiada podwyżki cen w App Store. Więcej zapłacą także użytkownicy z Polski

Apple zapowiada podwyżki cen w App Store. Więcej zapłacą także użytkownicy z Polski

Apple zapowiedziało podwyżki w App Store, które dotkną wszystkich użytkowników. Wejdą one w życie w większości krajów na świecie, w których usługi świadczy producent iPhone'ów.

Już od października w App Store wprowadzone będą podwyżki cen gier, aplikacji i pozostałych produktów, które znajdziemy na platformie. Co ważne dotkną one nie tylko samego sklepu, ale również programów czy gier, które zawierają wewnętrzny system płatności, czyli mikropłatności. Podwyżki dotyczą Polski, Chile, Egiptu, Japonii, Malezji, Pakistanu, Korei Południowej, Szwecji, Wietnamu i wszystkich terytoriów, w których walutą jest euro – w tym Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Apple nie powiedziało, dlaczego wprowadza podwyżki cen produktów w App Store, ale jest to prawdopodobnie związane ze spadającym kursem walut lokalnych w stosunku do dolara. Na przykład euro osiągnęło teraz parytet z dolarem.

Od 5 października nastąpi podwyżka cen produktów w App Store.

App Store

Z tego samego powodu zwiększono ceny innych produktów amerykańskiej firmy m.in. iPhone 14. W przypadku Wietnamu Apple twierdzi, że wzrost cen wynika z nowych lokalnych przepisów podatkowych. Nowe przepisy dotyczące pobierania oraz odprowadzania przez Apple obowiązujących podatków, tj. odpowiednio podatku od wartości dodanej (VAT) oraz podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) według stawek 5%. Podwyżki wejdą w życie 5 października 2022 roku i dotkną mikropłatności wewnątrz aplikacji i gier z wyłączeniem subskrypcji z automatycznym odnawianiem płatności, więc Netflixa, HBO Max czy Disney+. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Otóż dla osób, które płacą teraz za zakupy w aplikacjach 0,99 euro, po podwyżkach zapłacą 1,19 euro. Cena produktu, który kosztuje 9,99 euro, zostanie zwiększona do 11,99 euro. Informacja o podwyżce trafiła do deweloperów oferujących swoje produkty w App Store. Ci będą mogli zachować dotychczasowe ceny abonamentów jeżeli tylko zechcą. Cóż świat zmaga się obecnie z inflacją oraz większymi cenami różnych produktów, więc niestety podwyżki dotarły także do App Store. Kupiliście kiedyś coś w sklepie Apple?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zapowiada podwyżki cen w App Store. Więcej zapłacą także użytkownicy z Polski

 0