Asus i Noctua znów razem. RTX 3080 Noctua Edition, czyli cisza i chłód

Asus i Noctua znów razem.  RTX 3080 Noctua Edition, czyli cisza i chłód

Po RTX 3070 przyszedł czas na RTX 3080. Choć Noctua twierdzi, że było to znacznie większe wyzwanie, to udało się okiełznać tak dużą ilość ciepła i zrobić to ciszej niż inni.

W zeszłym roku Asus i Noctua - producent świetnych układów chłodzenia, połączyli siły i wypuścili kartę graficzną RTX 3070, która wyróżniała się ogromnym radiatorem i wentylatorami w charakterystycznej kolorystyce. Zdania na temat karty były podzielone. Jedni nazywali ją koszmarkiem w stylu Multipli, jednak podobnie jak u Fiata, karcie nie można było odmówić funkcjonalności. Teraz obie firmy ponownie podjęły współpracę dostarczając na rynek RTX 3080 również w edycji Noctua.

Asus i Noctua ponownie połączyli siły, wypuszczając kartę RTX 3080 z potężnym układem chłodzenia powietrzem, które  ma zapewnić ciszę  i niskie temperatury.

Asus RTX 3080 Noctua Edition

Asus GeForce RTX 3080 Noctua Edition wykorzystuje ogromny radiator, opracowany przez zespół badawczo-rozwojowy Asus i inżynierów z Noctua. Radiator, który zajmuje  2,2 slota posiada rurek cieplnych i duży rozpraszacz ciepła dla GPU i pamięci. Układ chłodzenia jest znacznie większy niż u konkurencyjnych konstrukcji i prawdopodobnie karta zajmuje najwięcej miejsca ze wszystkich na rynku. Wariant ten z wentylatorami NF-A12x25 potrzebuje ponad 4 sloty, co oznacza, że osoby o małych obudowach powinny patrzeć w kierunku innych modeli. Według testów Noctua przy typowych ustawieniach automatycznej prędkości wentylatora, RTX 3080 Noctua Edition działa o 4,5 dB(A) ciszej niż ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080, jednocześnie osiągając o 3°C niższą temperaturę GPU i o 14°C niższą w przypadku pamięci VRAM

Dyrektor generalny Noctua, Roland Mossig, powiedział o karcie: "Reakcja na pierwszą kartę graficzną Noctua Edition była po prostu miażdżąca, więc byliśmy podekscytowani kontynuacją naszej współpracy z firmą ASUS. RTX 3080 z emisją ciepła do 340 watów to zupełnie inna bestia do okiełznania niż RTX 3070, ale wykorzystując naszą technologię wentylatorów i niestandardowy radiator, po raz kolejny udało nam się stworzyć kartę, która łączy potężną moc GPU z doskonałą ciszą działania". Kent Chien, wiceprezes Asusa dodał, że to partnerstwo zapewnia "przełom w poziomie hałasu" dla tak potężnej karty graficznej, a także "wizualny styl, którego nie znajdziesz nigdzie indziej".

Pomijając chłodzenie, RTX 3080 zapewnia te same funkcje, co inne karty Asusa, włączając w to podwójny BIOS, dzięki czemu mona wybierać między maksymalną wydajnością lub niższym poziomem hałasu. Obecny jest oczywiście tryb chłodzenia otoczenia 0 dB, dzięki któremu wentylatory nie obracają się, jeśli nie jest to konieczne.  Karta ASUS GeForce RTX 3080 Noctua Edition będzie dostępna od tego miesiąca.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus i Noctua znów razem. RTX 3080 Noctua Edition, czyli cisza i chłód

 0