ASUS: Zapotrzebowanie na GPU do kopania kryptowalut zanika

ASUS: Zapotrzebowanie na GPU do kopania kryptowalut zanika

Informacje o planowanym przejściu Ethereum z modelu proof-of-work na proof-of-stake oraz ostatnie mocno odczuwalne spadki cen kryptowalut znajdują swoje przełożenie w zapotrzebowaniu na karty graficznie. Według ASUS'a popyt na układy graficzne wykorzystywane do wydobywania kryptowalut "znika". Podobnie wygląda sytuacja z zapotrzebowaniem na komputery osobiste, które również generowali górnicy.

Według ASUS'a zapotrzebowanie na  karty graficzne do kopania  kryptowalut zanika. To efekt m.in. zapowiadanego przejścia na model  proof-of-stake w Ethereum.

Podczas kwartalnego sprawozdania finansowego dyrektor generalny SY Hsu powiedział, że spadek popytu na układy graficzne był spowodowany odpowiedzią branży kryptograficznej na krytykę zużycia energii. Odchodzą proof-of-work do poof-of-stake - weryfikowalnego tworzenia danych zajmujących miejsce na nośniku pamięci – jako sposobu wydobywania tokenów. Hsu dodał, że ASUS nie przejmuje się utratą klientów kryptowalut, ponieważ ich odejście z rynku oznacza normalizację cen. Dyrektor przewiduje, że w przyszłym roku nastąpi wzrost sprzedaży laptopów do gier – produktu, który, jak powiedział, młodzi ludzie uważają za ważny element zestawu rozrywki domowej.

ASUS uważa, że poziom sprzedaży komputerów spadnie do poziomu sprzed pandemii. Wskazówki dotyczące drugiego kwartału sugerują, że inwestorzy powinni przygotować się na spadek sprzedaży komputerów osobistych o dziesięć procent kwartał do kwartału oraz spadek sprzedaży komponentów o dziesięć do piętnastu procent.  Hsu zwrócił również uwagę na kwestie związane z łańcuchem dostaw i powiedział, że krzem nie jest już głównym problemem ASUS'a. "Jeśli chodzi o układy scalone, dostawy są na rozsądnym poziomie" – z wyjątkiem układów zarządzania energią. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS: Zapotrzebowanie na GPU do kopania kryptowalut zanika

 0