AVerMedia Live Gamer HD Lite - niedroga karta dla streamerów

AVerMedia Live Gamer HD Lite - niedroga karta dla streamerów

Streaming w ciągu ostatnich lat stał się bardzo modnym zajęciem, z którego wiele osób czerpie realne zyski finansowe. Jednak aby skutecznie prowadzić swoje transmisje na żywo potrzebujemy do tego odpowiedniego narzędzia. AVerMedia Live Gamer HD Lite udowadnia, że początki kariery na Twitch wcale nie muszą być takie trudne jak nam się wydaje, a dodatkowo możemy posiadać dobrej jakości nagrania, bez wydawania olbrzymich pieniędzy. Karty do przechwytywania wideo, czy inaczej wideo-grabbery, pozwalają na dosyć swobodne tworzenie materiału wideo bez przeciążania, zwykle dostatecznie już zajętego zadaniami procesora. Za sprawą kodowania w popularnych kodekach, układy montowane w wideo-grabberach przejmują zadania związane z obliczeniami na potrzeby tworzenia plików wideo i robią to bardzo skutecznie.

AVerMedia Live Gamer HD Lite to kosztująca ok. 400 złotych karta do przechwytywania wideo stworzona dla mniej wymagających streamerów. 

AVerMedia Live Gamer HD Lite - niedroga karta dla streamerów

AVerMedia Live Gamer HD Lite (GL510E) to karta, która wprawdzie ustępuje możliwościami swoim droższym kuzynom, ale dla początkujących amatorów streamowania treści powinna w zupełności wystarczyć. Co potrafi AVerMedia Live Gamer HD Lite? Przede wszystkim możemy za jej pomocą nagrywać wideo o rozdzielczości 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę. O ile w grach podobna wartość jest raczej nieakceptowalna, o tyle przy materiale filmowym jest w zupełności wystarczające (tzw. format kinowy to ledwie 24 klatki na sekundę). Całość nagrania zgrywana jest do pliku MPEG 4 (H.264+AAC), czyli formatu, który otwierany jest przez wszystkie popularne programy do edycji wideo. Skoro mowa o programach, to warto podkreślić, że wraz z zestawem AVerMedia Live Gamer HD Lite użytkownik ma dostęp do aplikacji RECentral, pozwalającej na łatwe zarządzanie i edycję powstającego nagrania.

Rzut okiem na AVerMedia Live Gamer Extreme 2 – Niezbędnik każdego streamera

Rzut okiem na AVerMedia Live Gamer Ultra – grabber dla wymagających

AVerMedia Live Gamer 4K – rzut okiem na topowy grabber dla streamerów

Prezentowane urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 400 złotych. Jeśli jednak zależy wam na lepszym, ale jednocześnie droższym rozwiązaniu zainteresujcie się innym produktem dostępnym w ofercie popularnej firmy - AVerMedia Live Gamer Extreme 2. Warto podkreślić, że jest to bezpośredni następca uznanego Live Gamer Extreme, a jego główną różnicą jest Pass-Through w 4K. Cena wynosi z kolei 620 zł, więc jeśli mocno zależy wam na oszczędności lub nie macie wystarczających środków to przedstawiony Live Gamer HD Lite okazuje się najlepszą opcją.

Parametry techniczne:

  • Interfejs: PCIe X1 (gen 2)
  • Wyjście : HDMI 2.0 + 2 x 3,5 mm mini-jack
  • Wejście: HDMI  + 3,5 mm mini-jack
  • Obsługiwane rozdzielczości przechwytywania: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 480i
  • Szybkość nagrywania dla 1080p: 30 fps (60 Mbps)
  • Oprogramowanie: RECentral
  • Wymagania dla nagrywania 1080p: procesor Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon X2 2,8 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna z obsługą DirectX 10.0c

Pokaż / Dodaj komentarze do: AVerMedia Live Gamer HD Lite - niedroga karta dla streamerów

 0