AYANEO 2 i GEEK - ceny i data premiery handheldów z Ryzenem 7 6800U

AYANEO 2 i GEEK - ceny i data premiery handheldów z Ryzenem 7 6800U

AYANEO, chiński producent przenośnych konsol do gier, potwierdził design i ceny swoich nowych handheldów napędzanych procesorami Ryzen 7 6800U.

AYANEO  zaprezentowało pierwsze konsole oparte na APU Ryzen, zanim stało się to modne, a pomysł został później podchwycony przez innych producentów. Teraz, gdy rynek jest pełen podobnych urządzeń od AYN, przez OneXplayer, GPD po Steam Deck, każde może znaleźć coś dla siebie w różnym przedziale cenowym. Większość tego typu handheldów wykorzystuje właśnie układy APU AMD Ryzen.

Chińska firma potwierdza właśnie, że AYANEO 2 i AYANEO GEEK zostaną wprowadzone na rynek w grudniu.

AYANEO

Chińska firma potwierdza właśnie, że ich najnowsze modele, czyli AYANEO 2 i AYANEO GEEK, napędzane przez 8-rdzeniowy procesor Ryzen 7 6800U (Zen 3+/RDNA 2) zostaną wprowadzone na rynek w grudniu. Ceny detaliczne są niestety dość wysokie, gdyż zaczynają się od kwoty 949 USD za mode Geek i 1099 USD za AYANEO 2. Tradycyjnie dla tego producenta, możemy jednak nabyć jego produkty nieco taniej w tamach kampanii crowdfundingowej i wsparcia „early bird”, ale liczba tego typu ofert jest ograniczona.

Dla tych, którzy woleliby najpierw zapoznać się z pierwszymi opiniami, zamiast kupować kota w worku za blisko 5000 zł, takie wsparcie nie jest jednak najlepszą opcją. Konsola Geek, która jest uważana za bardziej opłacalną, gdyż napędzana jest tym samym APU Ryzen 7 6800U co AYANEO 2. Ta będzieoferowana w dwóch wersjach, Fantasy Black z ekranem o rozdzielczości 800p i Crystal Purple z panelem 1200p. Ten ostatni może pochwalić się też większymi pojemnościami RAM i pamięci na dane. 

Ceny AYANEO 2, które według producenta jest urządzeniem z wyższej półki, będzie dostępny w aż czterech wariantach, każdy w innym kolorze i nieco innych opcjach konfiguracji pamięci. 

Jeśli zastanawiasz się nad różnicami między obiema konsolami, AYANEO udostępniło wykres pokazujący różnice. Jak widać oba urządzenia mają niemal ten sam rozmiar i oferują taką samą pojemność baterii.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO 2 i GEEK - ceny i data premiery handheldów z Ryzenem 7 6800U

 0