AYANEO 2. Poznaliśmy datę premiery przenośnej konsoli do gier

AYANEO 2. Poznaliśmy datę premiery przenośnej konsoli do gier

AYANEO 2 to przenośna konsola do gier wyposażona w procesor Ryzen 7 6800U z grafiką RDNA 2, która została zaprezentowana jakiś czas temu, ale dopiero teraz poznaliśmy datę premiery urządzenia.

Firma odpowiedzialna za produkcję konsol AYANEO zaktualizowała daty wydań nadchodzących produktów i wynika z nich, że AYANEO Air zostało wysłane do sponsorów oraz mediów. Ta konsola jest urządzeniem zawierającym wyświetlacz OLED i układ Ryzen 5000. Ważniejsza jest jednak AYANEO 2 wyposażona w wydajniejszy procesor z serii Ryzen 6000. Premiera przenośnej konsoli do grania nastąpi we wrześniu, z kolei wysyłka do klientów wystartuje w październiku 2022 roku. Warto zaznaczyć, iż urządzenia AYANEO są projektami crowdfundingowymi sfinansowanymi przez społeczność zainteresowaną wsparciem rozwoju danego produktu.

AYANEO 2 ma zadebiutować we wrześniu, z kolei wysyłka urządzeń do klientów rozpocznie się w październiku.

AYANEO 2 konsola do gier

AYANEO 2 dostał 8-rdzeniowy i 16-wątkowy CPU Ryzen 7 6800U bazujący na architekturze Zen 3+, który może pracować z częstotliwością sięgającą 4,7 GHz w trybie boost. Wspiera go GPU RDNA 2, a całość wykonano w 6 nm litografii od TSMC. Nie zabrakło też obsługi PDDR5-6400, PCIe 4.0 czy USB 4.0. Producent AYANEO 2 zastosował wyświetlacz Full HD IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Konsola ma być szybsza od Steam Decka, dzięki wydajniejszemu GPU, którym jest Radeon 680M. Dysponuje on 12 jednostkami obliczeniowymi (50% więcej niż w przypadku sprzętu Valve).

AYANEO 2 przenośna konsola do gier

Warto wspomnieć, że AYANEO 2 nie będzie flagową propozycją firmy, ponieważ trwają prace nad modelem AYANEO Next 2, które jest większym urządzeniem wyposażonym zarówno w drążki analogowe, jak i przyciski, a także touchpad. Należy oczekiwać zastosowania wydajniejszych niż w AYANEO 2 podzespołów. Cóż na rynku przenośnych konsol gamingowych szykuje się ciekawa konkurencja ze strony Steam Deck i AYANEO.

Uważacie, że tego rodzaju sprzęt w dobie smartfonów ma sens? Czy wolicie grać na klasycznych urządzeniach w zaciszu domowym?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO 2. Poznaliśmy datę premiery przenośnej konsoli do gier

 0