AYANEO Air - poznaliśmy cenę mobilnej konsoli z Ryzenem 5 5560U i wyświetlaczem OLED

AYANEO Air - poznaliśmy cenę mobilnej konsoli z Ryzenem 5 5560U i wyświetlaczem OLED

Dzisiaj marka AYANEO udostępniła specyfikację techniczną oraz wycenę ich nowej konsoli - AYANEO Air. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie ma odznaczać się niską wagą. Omawiany model cechuje się także niższą ceną niż poprzednie konstrukcje marki. Za wyświetlanie obrazu odpowiada 5,5-calowy ekran, wykonany w technologii OLED o wysokiej jak na tego typu sprzęt rozdzielczości, wynoszącej 1920x1080 pikseli.

Dziś poznaliśmy oficjalną specyfikację oraz sugerowaną kwotę zakupu mobilnej konsoli do gier - AYANEO Air. Sprzęt ma wyróżniać przede wszystkim niska waga, jednak się okazuje, to niewielkie urządzenie oferuje całkiem ciekawe komponenty. Jedną z ważniejszych części jest oczywiście ekran, którym w tym przypadku jest panel, wykonany w technologii OLED z 99-procentowym pokryciem przestrzeni barw DCI-P3. Bardzo często tego typu konsole posiadają wyświetlacze HD, jednak w tym przypadku mówimy o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Ile zatem przyjdzie nam zapłacić za tą konstrukcję? Model ze 128-gigabajtową pamięcią został wyceniony na 549 dolarów amerykańskich, co oznacza, że jest droższy od najtańszego wariantu Steam Decka.

Za model AYANEO Air ze 128 GB pamięci przyjdzie nam zapłacić 549 dolarów amerykańskich. Czy to dużo? Zależy przez jaki pryzmat spojrzymy.

AYANEO Air - Pink

W zależności od wybranej konfiguracji, na pokładzie AYANEO Air odnajdziemy 6-rdzeniowy procesor APU AMD Ryzen 5560U lub 8-rdzeniową jednostkę Ryzen 5825U. Układy mogą zostać sparowane z 8 GB LPDDR4X-3200, 16 GB LPDDR4X-4266, a nawet 32-gigabajtową pamięcią. Należy zaznaczyć, że wspomniane modele APU nie należą do nowszej serii o nazwie kodowej Rembrandt, czyli nie oferują architektury Zen 3+ i RDNA 2. Zamiast tego otrzymujemy Zen 3 i grafikę Vega, co bez wątpienia oznacza, iż model Air będzie wolniejszy od wielu konsol, które napędzają nowsze procesory.

Sprzęt posiada całkiem mała baterię o pojemności 28 Wh lub 38 Wh w zależności od wariant. Druga opcja ma zapewnić rozgrywkę przez co najmniej 1 godzinę w trybie 15 W oraz do 2 godzin i 27 minut przy 5 W. W mniejsze ogniwo mają być wyposażone najtańsze wersję konsoli. Wracając zatem do opłacalności zakupu, na pewno dużym plusem jest ekran OLED o wysokiej rozdzielczości, jednak słabszy model APU z iGPU Vega nie wygląda już tak zachęcająco. Mimo wszystko to wciąż ciekawy sprzęt.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO Air - poznaliśmy cenę mobilnej konsoli z Ryzenem 5 5560U i wyświetlaczem OLED

 0