Back 4 Blood odnosi sukces. Turtle Rock Studios ujawnia liczbę graczy

Back 4 Blood odnosi sukces. Turtle Rock Studios ujawnia liczbę graczy

Turtle Rock Studios ujawnił ilu graczy zagrało w Back 4 Blood od premiery gry. Należy jednak podkreślić, że produkcja dostępna jest w usłudze Xbox Game Pass co w jakimś stopniu przyczyniło się do całego sukcesu.

Pod dwóch tygodniach od debiutu w Back 4 Blood zagrało 6 milionów graczy, którym ekipa Turtle Rock Studios jest niezwykle wdzięczna. Warto przypomnieć, że wersja beta produkcji przyciągnęła przed monitory 100 tysięcy użytkowników. Tytuł jest dostępny m.in. na Steam i zgodnie z danymi SteamCharts w grze maksymalnie bawiło się 65,987 osób, z kolei w chwili pisania wiadomości średni peak sięga 22,994 graczy. To całkiem sporo, ale pamiętajmy, że w Back 4 Blood zagramy, jeżeli posiadamy subskrypcję Xbox Game Pass i to zapewne platforma Microsoftu w większym stopniu przyczyniła się do sukcesu gry Turtle Rock Studios.

W Back 4 Blood od premiery zagrało 6 milionów graczy.

Ponadto statystyki deweloperów nie wspominają nic o sprzedaży tytułu. Z drugiej strony 6 milionów ludzi, którzy zetknęli się z produkcją robi wrażenie. Back 4 Blood trafił do sprzedaży 12 października 2021 roku na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Back 4 Blood to nastawiona na kooperację, PvP i zabawę w pojedynkę strzelanka osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Katastrofę spowodował niebezpieczny pasożyt, przez którego wyginęła spora część ludzi. Jako gracz wcielamy się w członka grupy czyścicieli walczących z nieumarłymi.

Naszym podstawowym celem pozostaje oczyszczanie miejsc z zagrożenia, a do dyspozycji oddano 8 postaci różniących się od siebie umiejętnościami oraz dostępnym wyposażeniem. Niestety gracze skarżą się na obecność grieferów uprzykrzających życie innym uczestnikom rozgrywki. Autorzy potwierdzili jednak, że zamierzają wprowadzić opcję umożliwiającą członkom drużyny wyrzucenie niepożądanego członka za sprawą głosowania.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Back 4 Blood odnosi sukces. Turtle Rock Studios ujawnia liczbę graczy

 0