Battlefield 2042 - anti-cheat w becie złamany. Cheaterzy korzystają już z aimbota i wallhacka

Battlefield 2042 - anti-cheat w becie złamany. Cheaterzy korzystają już z aimbota i wallhacka

Beta Battlefielda 2042 jest dostępna dla posiadaczy preoderów i subskrybentów EA Play od dwóch dni tymczasem dzisiaj trafiła do wszystkich zainteresowanych graczy. Wersja testowa cierpi na różne bolączki związane, chociażby ze stabilnością serwerów czy wydajnością, która krótko mówiąc nie powala na kolana. Oczywiście przytoczone elementy będą poprawione w wydaniu finalnym, ale nie jest to jedyny kłopot trapiący testerów, a innym są cheaterzy.

Jak wynika z dostępnej informacji, Easy Anti-cheat mający chronić Battlefielda 2042 padł po kilku dniach, w konsekwencji oszuści oferują aimbota wspomagającego celowanie czy wallhacka zdradzającego pozycje wrogów. Tom Henderson podaje, że zabezpieczenie zostało łatwo złamane i teraz w zasadzie drzwi do cheatowania stoją otworem. W sieci pojawiły się już ogłoszenia o sprzedaży zabronionego oprogramowania. Jedna z osób odpisała nawet na tweeta Hendersona prezentując rzekomego aimbota oraz wallhacka w akcji. Hakerzy mają nawet śmiać się z EA DICE twierdząc, że grę zepsuto pod względem anti-cheata na samym starcie. Nie wiemy ilu oszustów bawi się na serwerach, ale zapewne istnieje niemała szansa, że trafimy na kogoś takiego podczas zabawy.

W becie Battlefielda 2042 pojawili się już gracze, którzy korzystają z aimbotów i wallhacków.

Obecność cheaterów w becie Battlefielda 2042 nie powinna dziwić, bowiem pierwsze propozycje cheatów do tej gry trafiły do sieci kilka miesięcy przed wydaniem testowego buildu. Udostępniono wówczas narzędzie na iWantCheats, zaś autorzy oprogramowania podawali, że pozostaje ono w pełni bezpieczne oraz niewykrywalne przez system, a co za tym idzie nie powinniśmy dostać bana. Użytkownikom korzystającym z oferty obiecano bezpłatne aktualizacje oprogramowania po dodanych przez twórców łatkach. Cóż, jeśli EA DICE nie ogarnie swojego zabezpieczenia, to przyszłość uczciwych graczy Battlefielda 2042 może malować się w ciemnych barwach. Z drugiej strony cheaterzy są solą w oku również innych produkcji nastawionych na rozgrywkę sieciową, czego idealnym przykładem jest Call of Duty: Warzone.

W Battlefieldzie 2042 obecne są boty, które zachowują się interesująco jak na żołnierzy kierowanych przez sztuczną inteligencję. Otóż jeśli taka postać pokona nas w walce wręcz to wtedy wykonuje tzw. "teabagging" czyli kucaniu na twarzy przeciwnika co ma na celu jego wyśmianie. Nie mamy do czynienia z błędem, gdyż czynność zawarto w bazie kodów botów, a ponadto odniósł się do niej jeden z deweloperów pisząc "Dip dip!".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 - anti-cheat w becie złamany. Cheaterzy korzystają już z aimbota i wallhacka

 0