Battlefield 2042 - EA DICE nie mówiło prawdy w sprawie bety? W studiu ma panować zła atmosfera

Battlefield 2042 - EA DICE nie mówiło prawdy w sprawie bety? W studiu ma panować zła atmosfera

Testy Battlefielda 2042 za nami. Gracze uczestniczący w becie narzekali na problemy z wydajnością czy serwerami, jak również szereg innych błędów utrudniających zabawę. Oczywiście mamy do czynienia z niefinalną wersją i do momentu premiery wiele się zmieni. EA DICE zasłaniało się faktem, że udostępniony build pochodzi sprzed kilku miesięcy, więc nie jest już nowy. Okazuje się jednak, że deweloperzy mogli mijać się z prawdą.

Zdaniem branżowego leakera Toma Hendersona, EA DICE mogło nie mówić całej prawdy o wieku bety, ponieważ pliki Battlefielda 2042 wskazują, że oznaczono ją datą 20 września 2021 roku, co sugeruje, że wcale nie jest tak stara jak podawano. Druga sprawa takie wydanie zawiera ostatnie naniesione przed startem testów poprawki i od tamtego czasu nie doczekało się żadnych zmian. Wzmianki odnalezione w plikach gry to nie jedyne potwierdzenie tej teorii, a kolejne stanowi informator Hendersona, który dostarcza mu rewelacje dotyczące serii Battlefield. Do sprawy odniosło się kilku programistów, którzy przyznali, że rzeczona kompilacja nie musi pochodzić właśnie z 21 września. Według dwóch twórców, którzy udzielili komentarza serwisowi Gamingintel, początek bety sięga 19-24 sierpnia 2021 roku.

Zdaniem branżowego leakera Toma Hendersona, EA DICE mogło nie mówić całej prawdy o wieku bety, ponieważ pliki Battlefielda 2042 wskazują, że oznaczono ją datą 20 września 2021 roku.

To nie jedyne niepokojące doniesienia płynące z obozu EA DICE. Tom Henderson wyjawił, iż studio mierzy się obecnie z problemami, z kolei część ludzi odpowiedzialnych za projekt nie była dostatecznie zaangażowana w prace. Dodatkowo nowy Battlefield miał być mocno inspirowany marką Call of Duty, na co wskazuje fakt wzięcia do początkowych testów osób opracowujących treści dla serii Activision. Do tej informacji należy podochodzić z dystansem, bowiem sami zainteresowali nie odnieśli się do medialnych doniesień. Battlefield 2042 zebrał zróżnicowane opinie, a te negatywne wiążą się przede wszystkim z błędami trapiącymi betę. Oliwy do ognia dolali również cheaterzy, którzy naznaczyli swoją obecność jeszcze w testowym buildzie, łamiąc zabezpieczenie Easy Anti-cheat.

Ochrona padła po kilku dniach testów w efekcie można było bez problemu trafić na graczy korzystających z aimbota wspomagającego celowanie czy wallhacka wskazującego pozycję przeciwników. Do sieci trafiły propozycje sprzedaży cheatów i miało to miejsce na kilka tygodni przed wydaniem bety. Jedno z narzędzi udostępniono w iWantCheats, zaś autorzy oprogramowania podawali, że pozostaje ono w pełni bezpieczne oraz niewykrywalne przez system, a co za tym idzie nie powinniśmy dostać bana.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 - EA DICE nie mówiło prawdy w sprawie bety? W studiu ma panować zła atmosfera

 0