Battlefield 2042 Exodus - EA DICE prezentuje krótkometrażowy film wprowadzający do fabuły gry

Battlefield 2042 Exodus - EA DICE prezentuje krótkometrażowy film wprowadzający do fabuły gry

EA DICE zaprezentowało nowy, krótkometrażowy film wprowadzający do konfliktu prezentowanego w Battlefield 2042. Wprawdzie tegoroczna odsłona serii Electronic Arts nie posiada kampanii fabularnej, to multiplayer posiada takową otoczkę, którą osią jest wojna Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Materiał koncentruje się na grupie ludzi No-Pats - osób uważanych za bezkrajowców. Pokazano tutaj na postacie doskonale znane z Battlefielda 4, ponieważ Battlefield 2042 to jak się okazuje bezpośredni następca "czwórki". Widzimy więc Kimble "Irish" Gravesa jednego z protagonistów BF4 oraz Paca. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznej dla marki intensywnej walki czy widowiskowych wybuchów. Warto wspomnieć, że Irihs został nowym specjalistą w Battlefield 2042, a na jego wyposażeniu znajdziemy osłonę DCS i APS-36 Shootdown Sentinel. Istnieje szansa, że deweloperzy będą dalej opowiadać tę historię w ramach następnych sezonów gry.

Battlefield 2042 Exodus to krótkometrażowy film wprowadzający nas w historię gry.

Film Battlefield 2042: Exodus jest całkiem dobrze zrealizowaną, przemyślaną animacją. Szkoda jedynie, że studio mimo wszystko nie podjęło decyzji o opracowaniu normalnej kampanii single player, która zapewne byłaby nader interesująca. Fani mogą już testować nowego Battlefielda w ramach zamkniętych testów, a my dzięki nim poznajemy kolejne przecieki o produkcji Elekrotników. Wedle niepotwierdzonej informacji tytuł korzysta z systemu Easy Anti-Cheat stosowanego m.in. w Apex Legends oraz Fortnite. Nie jest to w pełni skuteczne narzędzie, bowiem co jakiś czas słyszymy o masowych banach w battle royalu od Respawn.

Do sieci trafiają też pierwsze gameplaye z bety BF 2042, aczkolwiek mogą być szybko kasowane na żądanie wydawcy. Nic dziwnego, ponieważ to wczesna wersja i mocno niedopracowana wersja produkcji. Co ciekawe do trybów online trafią boty, zaś ich zadaniem będzie zapełnienie pustych miejsc na serwerach, które zapewne będą widoczne szczególnie w nocy czy jakiś czas po premierze, kiedy zainteresowanie grą osłabnie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 Exodus - EA DICE prezentuje krótkometrażowy film wprowadzający do fabuły gry

 0