Apex Legends - główny projektant gry stracił pracę z powodu skandalicznych komentarzy sprzed lat

Apex Legends - główny projektant gry stracił pracę z powodu skandalicznych komentarzy sprzed lat

Nad Apex Legends pracuje zespół składający się z ludzi o różnych narodowościach czy przekonaniach, w którym nie może być miejsca na dyskryminację. Z takiego  założenia wyszli szefowie Respawn Entertainment, którzy zwolnili głównego projektanta battle royala za wypowiedzi wygłaszane w przeszłości.

Daniel Klein potwierdził na Twitterze, że został wyrzucony z pracy w studiu za komentarze publikowane w 2007 roku, w których odnosił się do kobiet mających według niego "chromosomy kretynów". Oprócz tego porównał pewną afrykańską rodzinę do zwierząt. Podobnych komentarzy należących do byłego już głównego projektanta produkcji było zresztą więcej. Co ciekawe to deweloper osobiście zgłosił sprawę dyrektorowi ds. komunikacji, przedstawiając film. Ryan Rigne stwierdził, że "ludzie dorastają" i najpewniej Klein już tak nie uważa, ale musiał pożegnać się z posadą w firmie.

Główny projektant Apex Legends został wyrzucony z Respawn po rasistowskich i seksitowskich komentarzach napisanych w 2007 roku.

Autor potwierdził, iż bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa i jest mu wstyd oraz przykro z powodu tej sytuacji. "Zapewne widzieliście okropne rzeczy napisane przeze mnie w 2007 roku i absolutnie zgadzam się, że tamten gość powinien zostać wyrzucony. Od tamtej pory zrobiłem wiele, by zmienić podejście, stając się lepszym człowiekiem, a teraz po prostu jestem przygnębiony, bo sądzę, że nigdy nie będę w stanie nadrobić tego, kim byłem dawniej. Mówiłem i pisałem tamte rzeczy nie dlatego, że w nie wierzyłem, lecz chciałem wywołać nimi reakcję u ludzi. To jednak nie usprawiedliwia niczego" - napisał Klein.

Najwyraźniej skrucha oraz przeprosiny nie zdołały przekonać zarządu Respawn. Uważacie, że karanie kogoś za wypowiedzi z przeszłości to dobre postępowanie? Tymczasem w Apex Legends wystartował ostatnio 10. sezon zmagań. Do gry dołączyła nowa legenda Seer, którego umiejętności pozwalają m.in. wskazywać pozycje przeciwników. Warto wspomnieć, że hakerzy zaatakowali serwery battle royala, żeby zwrócić uwagę na problem hakerów w innym tytule studia Titanfall, które pozostaje celem regularnych ataków.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends - główny projektant gry stracił pracę z powodu skandalicznych komentarzy sprzed lat

 0