Blizzard zwalnia kluczowych liderów zespołów Diablo IV i World of Warcraft

Blizzard zwalnia kluczowych liderów zespołów Diablo IV i World of Warcraft

Pozew za molestowania i dyskryminację wniesiony niedawno przez stan Kalifornia przeciwko Activision Blizzard okazał się swoistym zapalnikiem i trzęsieniem ziemi dla firmy. 

Choć dział giganta PR wydającego takie popularne serie jak Call of Duty i Diablo i World of Warcraft dwoił się i troił, by zażegnać kryzys, dotychczasowe działania okazały się niewystarczające. Teraz z firmą musieli rozstać się kilku pracowników wysokiego szczebla. Jak dotąd nie słyszeliśmy zbyt wiele o reperkusjach w stosunku do osób, które były odpowiedzialne za dyskryminację i molestowanie w Activision Blizzard. Co prawda były prezes Blizzarda J. Allen Brack padł ofiarą tego skandalu, ale wiadomo było, że to tylko czubek góry lodowej. 

Z Activision Blizzard musieli rozstać się kilku pracowników wysokiego szczebla, pracujący nad Diablo IV i World of Warcraft.

Blizzard zwalnia kluczowych liderów zespołów Diablo IV i World of Warcraft

Cóż, wygląda na to, że Blizzard rozpoczął konkretniejsze działania, co poskutkowało choćby zwolnieniem liderów zespołów Diablo IV i World of Warcraft. Według doniesień Kotaku, które powołuje się na swoje źródła wewnątrz firmy, reżyser Diablo IV, Luis Barriga, główny projektant Diablo IV, Jesse McCree i starszy projektant World of Warcraft, Jonathan LeCraft zostali właśnie zwolnieni. Wszyscy trzej mężczyźni mają długą historię w Blizzardzie – Luis Barriga pracował nad WoW, Diablo III i Overwatch przed rozpoczęciem prac nad Diablo IV, a Jonathan LeCraft pracuje nad WoW niemal od samego początku. Prawdopodobnie najbardziej znanym z trzech mężczyzn jest Jesse McCree, który jest z Blizzardem od połowy 2000 roku i jest imiennikiem postaci z Overwatch (McCree). 

Chociaż Kotaku nie było w stanie potwierdzić dokładnego powodu zwolnień Barriga, LeCrafta i McCree, wydaje się, że muszą być one związane z ostatnim pozwem. Zarówno LeCraft, jak i McCree, zostali sfotografowani wraz ze zwolnionym już dyrektorem kreatywnym WoW, Alexem Afrasiabi, na zdjęciu zrobionym w niesławnym „Cosby Suite” na BlizzConie 2013, gdzie alkohol i molestowania miały być powszechne. Jeśli dotychczas nie śledziliście tematu, warto wyjaśnić, że kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) wniósł pozew przeciwko Activision Blizzard, zarzucając mu dyskryminację ze względu na płeć i molestowanie seksualne.

Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Z firmą żegna się kluczowa osoba

W oficjalnej odpowiedzi Activision Blizzard oskarża DFEH o „zniekształcone […] i fałszywe” opisy i twierdzi, że przedstawiony obraz „nie jest dzisiejszym miejscem pracy Blizzarda”. List otwarty sprzeciwiający się oficjalnej odpowiedzi został podpisany przez tysiące obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard, a w zeszłym tygodniu zorganizowano strajk. Dyrektor generalny firmy, Bobby Kotick, w końcu przeprosił za pierwszą odpowiedź firmy, nazywając ją „głuchą” na głosy pracowników. 

Jak wspomniano wcześniej, prezes Blizzarda J. Allen Brack został zastąpiony przez stosunkowo nowych graczy w studio, Mike'a Ybarrę i Jen Oneal. Activision Blizzard potwierdził ostatnie zwolnienia, mówiąc Kotaku: „Luis Barriga, Jesse McCree i Jonathan LeCraft nie są już w firmie”.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard zwalnia kluczowych liderów zespołów Diablo IV i World of Warcraft

 0