Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany. 11 bit studios prezentuje grę na zwiastunie

Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany. 11 bit studios prezentuje grę na zwiastunie

11 bit studios oficjalnie zaprezentowało Frostpunk 2, czyli kontynuację zapoczątowanej w 2018 roku serii gier z gatunku survivalowej strategii. W założeniu przejmujemy kontrolę nad garstką ocalałych ludzi, by pomóc im przeżyć w niezwykle trudnych warunkach panujących na Ziemi.

Frostpunk 2 ponownie rzuci nas w surowy, mroźny klimat, z kolei akcję gry osadzono 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym epizodzie. Znów staniemy na czele grupy dążącej do przetrwania i potrzebującej nowego źródła energii, którym mają być umieszczone we Frostlandzie złoża ropy naftowej, chociaż zdobycie tych zbawiennych dla nas terenów nie jest popierane przez wszystkich członków grupy. Dwója przeniesie nas więc z epoki węgla do epoki naftowej z przemysłem wydobywczym do rozwinięcia. Jak zapowiadają deweloperzy to, czego powinniśmy oczekiwać po dwójce, to więcej opcji wyborów wpływających na rozgrywkę oraz wolności w kształtowaniu społeczeństwa czy rozbudowywania miasta.

11 bit studios zapowiedziało Frostpunka 2, czyli kontynuację wydanej w 2018 roku strategii o przetrwaniu.

Druga odsłona opiera się jednak na szkielecie swojego poprzednika, czyli zasadach przetrwania w kontrze do ludzkich wartości, które nie zawsze idą z tym pierwszym w parze i podejmowania niełatwych decyzji mających swoje konsekwencje. To wszystko utrudnia nam oczywiście panujący arktyczny mróz. Za projekt odpowiada więcej ludzi niż wcześniej i mowa o 70-osobowej ekipie, która skupi się na kluczowych aspektach: poziomie gry, jej skali, czy jakości doświadczenia gracza. Ambicją studia jest stworzenie czegoś więcej niż tylko zwykłej kontynuacji w większości powielającej schematy poprzednika.

Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany. 11 bit studios prezentuje grę na zwiastunie Frostpunk - Recenzja gry

Premiera Frostpunka 2 aktualnie pozostaje nieznana. Na pocieszenie zostaje nam zwiastun produkcji oraz darmowy weekend z pierwszym epizodem, dla użytkowników którzy nie mieli jeszcze okazji go ograć. W tym przypadku wystarczy udać się pod ten adres, dodać tytuł do biblioteki i grać za darmo do 16 sierpnia do godziny 19:00. Jeśli przypadnie nam ona do gustu zawsze kupimy ją z 70-procentową zniżką za 32,99 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany. 11 bit studios prezentuje grę na zwiastunie

 0