Battlefield 2042 przejdzie na free-to-play? EA rozważa różne opcje

Battlefield 2042 przejdzie na free-to-play? EA rozważa różne opcje

Battlefield 2042 miał zaoferować graczom niesamowite doświadczenie, ale finalnie wyszło odwrotnie, a fani serii dostali przeciętną grę z irytującymi błędami. Produkcja wzbudza małe zainteresowanie, natomiast EA ma być tak zaniepokojone sytuacją, że rozważa skorzystanie z opcji atomowej.

Battlefield 2042 zbiera negatywne oceny i momentami na Steam gra w niego mniej graczy niż w kilkuletniego Battlefielda 5. Znany leaker Tom Henderson zdradził, że sprzedażą nowej części jest rozczarowane Electronic Arts, które rozważa nawet zmianę modelu dystrybucji tytuły na free-to-play. "EA jest mocno rozczarowane Battlefieldem 2042 i w tej chwili rozważa różne opcje w tym udostępnienie go za darmo" - napisał Henderson. Nie wiemy jednak, czy chodzi o całą grę lub wybrane elementy np. jeden tryb mający przekonać ludzi do kupna pełnej wersji. Przejście na free-to-play w części albo całości nie byłoby złym pomysłem i pozwoliłoby ożywić produkcję zmagającą się z gorszym zainteresowania niż oczekiwano.

Battlefield 2042 może przejść na model free-to-play.

Jeżeli już Electronic Arts podjęłoby taką decyzję, to w grę wchodzi raczej wypuszczenie jednego trybu BF 2042 bez opłat. Tymczasem EA DICE nie składa broni i stara się naprawić grę za pomocą kolejnej aktualizacji 3.2. Update m.in. poprawia rejestrację trafień Sundance, z kolei hitboxy działają lepiej także z pozycji pasażera pojazdów. Usprawniono również działanie kraterów - wcześniej postacie zwalniały w jego zasięgu i teraz nie będzie to występować. Wyeliminowano ponadto zjawisko rubberbandingu w trakcie biegu za kolegami z drużyny. Zmian czy mniejszych usprawnień będzie oczywiście więcej.

Warto wspomnieć, że w Battlefield 2042 może występować cheaterów, a to ze względu na to, że swoje wsparcie dla gry wycofał jeden z twórców nielegalnych programów do oszukiwania. Jak przyznano powodem rezygnacji są ciągle kłopoty z wydajnością Battlefielda 2042, wpływające na działanie aplikacji i tego, że tytuł rzekomo umiera. Z jeden strony należy się cieszyć, lecz z drugiej patrząc na powód wycofania się dewelopera, fani raczej mają powody do obaw. Czy przejście na free-to-play byłoby dobrym pomysłem i pozwoliło uratować Battlefielda 2042? Dajcie znać w komentarzu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 przejdzie na free-to-play? EA rozważa różne opcje

 0