Battlefield 2042 - tryb Portal to coś dla fanów Battlefield 3, Bad Company 2 i Battlefield 1942

Battlefield 2042 - tryb Portal to coś dla fanów Battlefield 3, Bad Company 2 i Battlefield 1942

Na prezentacji EA Play Live nie mogło oczywiście zabraknąć Battlefielda 2042 i w trakcie wydarzenia ujawniono nowy niezwykle ambitny tryb gry zatytułowany Battlefield Portal.

Pozostając wiernym swojej nazwie, nowy tryb Battlefield Portal przeniesie graczy z powrotem do starszych odsłon Battlefielda, aby ponownie rozegrać starcia na najpopularniejszych mapach serii, ale z pewnym twistem. Ripple Effect Studios, dawniej DICE Los Angeles, jest odpowiedzialne za ten element. Portal pozwoli graczom tworzyć rundy w dowolnym preferowanym przez siebie trybie gry, a następnie łączyć armie z dowolnej z dostępnych epok, więc będą mogli się tu ze sobą zmierzyć żołnierze z II wojny światowej z przeciwnikami z 2042 roku, ze wszystkimi dostępnymi ustawieniami broni i pojazdów. Oprócz całej zawartości Battlefield 2042 Portal będzie zawierał sześć lubianych przez fanów map z Battlefield 1942, Battlefield 3 i Battlefield Bad Company 2, takich jak Caspian Border, Noshahr Canals, Battle of the Bulge, El Alamein, Valparaiso i Arica Harbor. Dostępne będą również bronie, pojazdy i gadżety z klasycznych gier.

Portal pozwoli graczom tworzyć rundy w dowolnym preferowanym przez siebie trybie gry, a następnie łączyć armie z dowolnej z dostępnych epok...

Te mapy i assety klasycznych gier zostały przebudowane na najnowszym silniku Frostbite w celu uwspółcześnienia grafiki i fizyki, ale bez zbytniej zmiany krajobrazu i stylów graficznych. Co ciekawe, gracz, który będzie zakładał mecz, będzie mógł się zanurzyć w opcjach, aby dostosować swoje niestandardowe starcie za pomocą oficjalnego edytora zasad z możliwością tworzenia skryptów wizualnych. Umożliwi to dodawanie niestandardowych reguł, zasadniczo programowanie typów meczów bezpośrednio do gry, a następnie dzielenie się tymi kreacjami ze społecznością. Mogą one obejmować tworzenie trybów gry, takich jak Gun Game, po totalną bitwę między czołgami i robotami.

Ripple Effect planuje dodać więcej treści do trybu Portal po premierze Battlefield 2042, aby gracze mogli przy nim majstrować, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli zobaczyć więcej klasycznych map, być może także z brakujących gier Battlefield 2, 2142 i 4.

Battlefield 2042 zaprezentowany na oficjalnym zwiastunie. Nadchodzi pogromca Call of Duty?

Battlefield 2042 zadebiutuje na rynku 22 października. Tytuł zmierza na PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4. DICE wciąż ma jeszcze jeden główny tryb gry do zaprezentowania (Hazard Zone), który zostanie pokazany w późniejszym terminie. Niewątpliwie cieszy fakt, że Battlefield idzie swoją drogą, a nie tylko kopiuje pomysłu konkurencji. Zobaczymy jednak, co ostatecznie z tego wyjdzie. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 - tryb Portal to coś dla fanów Battlefield 3, Bad Company 2 i Battlefield 1942

 0