Battlefield 2042 z nową aktualizacją. Sprawdź co się zmieniło

Battlefield 2042 z nową aktualizacją. Sprawdź co się zmieniło

Battlefield 2042 był typowany na jedną z najlepszych gier 2021 roku, ale premiera zweryfikowała, że mamy do czynienia z poważną wpadką, a nie pretendentem do miana bycia topową grą. Powody są różne, z kolei EA DICE stara się naprawić swoją produkcję, wypuszczając drugą już aktualizację. Co tym razem usprawniono?

Battlefield 2042 dostał dziś patch 0.2.2 ważący 1.46 GB - Origin, 1.2 GB - Steam, 1.1GB - Xbox Series X i 700 MB - PlayStation 5. Co tym razem uległo zmianie? Jak podają deweloperzy, zmniejszono rozrzut we wszystkich broniach poza strzelbami, co wpływa na celność podczas rozgrywki. Zwiększono także odrzut pionowy PP-29, rozwiązano problem, przez który gracze zablokowali się w trybie powalenia i nie mogli się odrodzić. Wprowadzono również ukryty 30-sekundowy licznik powalenia. MD540 Nightbird Mounted 20 mm Cannons - zmiejszono promień, w którym pociski zadają obrażenia podczas trafienia. KA-520 Super Hokum - działo 30 mm zadaje mniej obrażeń i ma zmniejszony zasięg rażenia, jednocześnie zwiększono ogólny rozrzut pocisków.

Najnowsza aktualizacja do Battlefielda 2042 wprowadza zmiany w działaniu broni.

Generalnie dużą uwagę skupiono na działaniu konkretnych broni. Twórcy przywrócili na serwery Bad Company 2 UAV-1, który wcześniej wyłączono ze względu na konieczność zbalansowania. Większe poprawki w tym te obejmujące interfejs trafią do trzeciej aktualizacji. Jeżeli więc ktoś liczył na rewolucyjne usprawnienia poczuje zawód, ale dobrze, że EA DICE chce naprawić grę. Warto wspomnieć, że wcześniej gracze otrzymali pierwszą aktualizację zawierającą ulepszenia po stronie serwera, których celem jest ograniczenie przypadków "rubberbandingu", mających często miejsce w końcowej części rund w trybach All-Out Warfare. Dodatkowo znacznie ograniczono przypadki zacięć podczas gry na mapie Rozłam. Zniszczenie silosów nie będzie już ograniczać wydajności serwera.

Battlefield 2042 z nową aktualizacją. Sprawdź co się zmieniło Battlefield 2042 - recenzja. Ta gra ukazała się zdecydowanie za wcześnie

Zaktualizowano skórkę do zdobycia dla Borysa poprzez postępy w drodze do mistrzostwa, nadając jej nową nazwę: Aligator, dostosowano animacje Falck podczas sekwencji końca rundy, by mieć pewność, że Falck wyświetla się poprawnie czy umożliwiono posiadaczom komputerów wybór specjalisty w Battlefield Hazard Zone za pomocą myszy, usuwając wymóg potwierdzenia wyboru za pomocą klawisza spacji. Battlefield 2042 został skrytykowany przez fanów, a średnia ocena tytułu w serwisie Metacritic wynosi 2.3. Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją nowego Battlefielda, w której omówiliśmy plusy i minusy gry.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 z nową aktualizacją. Sprawdź co się zmieniło

 0