Bethesda planuje otworzyć studio zajmujące się odświeżaniem gier. Jest szansa na remake Fallouta?

Bethesda planuje otworzyć studio zajmujące się odświeżaniem gier. Jest szansa na remake Fallouta?

Czy za jakiś czas doczekamy się remake'u lub remastera Fallouta? Jest na to szansa, ponieważ Bethesda Softworks planuje otworzyć specjalne studio, które zajmowałoby się przywracaniem do życia starszych gier.

Deweloperzy popularnej serii wprawdzie są pod parasolem Microsoftu, poprzez przejęcie jakiego producent Xboxa dokonał w ubiegłym roku, ale wedle dostępnej wiedzy może w jakimś stopniu działać niezależnie. Stąd też Bethesda chce powołać zespół odświeżający dawne produkcje, które nie zestarzały się tak dobrze. Część z nich wprawdzie nadal wygląda nie najgorzej, ale także może zostać odświeżona. Na liście nie brakuje propozycji w postaci pierwszych odsłon Fallouta, które najchętniej widzielibyśmy w formie pełnoprawnych remake'ów w tym nowszych części m.in. Fallout New Vegas czy Skyrima. Studio o nazwie Artifact powinno ruszyć w pierwszym kwartale 2022 roku i zająć się remasterami oraz remake'ami.

Bethesda planuje otworzyć studio zajmujące się remasterami i remake'ami.

Źródło tej rewelacji stanowi youtuber SKULLZI i nie jest to nic potwierdzonego, dlatego przynajmniej na razie do wiadomości musimy podchodzić z dystansem. Patrząc jednak na popularność tego rodzaju gier nie tylko wśród graczy, ale i wydawców pojawienie się klasyków Bethesdy w nowej formie nie stanowiłoby zaskoczenia. Zresztą dużo łatwiej jest stworzyć coś na istniejącej już bazie niż zaczynać z projektem od całkowitego zera. Bethesda może przy okazji udobruchać krytycznych po premierze Fallouta 76 fanów fajnym remasterem lub remak'em. Chociaż zapewne część z nich najchętniej ujrzałaby całkowicie nowy epizod.

Bethesda tymczasem pracuje nad The Elder Scrolls VI, który znajduje się we wczesnej fazie projektowania i minie jeszcze dużo czasu nim trafi na nasze urządzenia. Grę zapowiedziano trzy lata temu i od tamtej pory w zasadzie niewiele się wydarzyło. Całość działa na silniku Creation Engine 2, na którym ruszy również Starfield. Przy okazji możecie zapoznać się z naszym zestawieniem Top 5 produkcji z serii The Elder Scrolls.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda planuje otworzyć studio zajmujące się odświeżaniem gier. Jest szansa na remake Fallouta?

 0