Bethesda ujawnia dużo informacji o Starfield. Znamy edycje gry, wymagania sprzętowe i ceny

Bethesda ujawnia dużo informacji o Starfield. Znamy edycje gry, wymagania sprzętowe i ceny

Starfield był wielkim bohaterem pokazu Xboxa, któremu poświęcono sporo uwagi. Poznaliśmy ważne informacje o grze w tym ceny wszystkich edycji, a także oficjalne wymagania sprzętowe. Microsoft zaprezentował również peryferia związane z tytułem.

Bethesda ujawnia nowe informacje o Starfield

Nie ma wątpliwości, że Bethesda wraz z Microsoftem pompują balonik o nazwie Starfield, który miejmy nadzieję nie pęknie niczym Cyberpunk 2077 w momencie premiery. Deweloperzy zaprezentowali grę na nowych materiałach i omówili poszczególne elementy. Starfielda nastawiono na eksplorację i trzeba przyznać, że będzie co zwiedzać, bo do dyspozycji zostanie oddana ogromna galaktyka licząca ponad 1000 planet. Obawy, że zwiedzanie tych miejsc powije nudną, wydają się w dużej mierze nieuzasadnione – chociaż miejsca są częściowo generowane proceduralnie, to otrzymamy też ręcznie wykonane elementy i zadania. Gracze założą nawet placówki na planetach.

Starfield zadebiutuje 6 września 2023 roku na PC i Xbox Series, a także Game Passie.

Planety to niejedyne miejsca, które odwiedzimy. Między nimi są jeszcze stacje kosmiczne oraz inne statki, do których da radę zadokować. Istnieją poza tym trzy główne kolonie, z czego każda ma swój własny wygląd i styl. Nowa Atlantyda cechuje się utopijnym klimatem przypominającym Star Treka, Akila City to surowe środowisko w zachodnim stylu, a Neon jest czystym cyberpunkiem. Nie zabraknie opcji kreowania postaci, Bethesda zdradza, że wybierzemy spośród 40 ustawień wstępnych takich jak: wiek, kolor skóry, blizn, zarostów czy twarzy. Autorzy przygotowali modele postaci, bazując na skanach prawdziwych ludzi pochodzących z różnych grup etnicznych i będących w różnym wieku. W trakcie pokazu zobaczyliśmy walkę wyglądającą lepiej od tej pokazanej rok temu.

Przewidziano pięć drzewek umiejętności, każda zdolność zawiera cztery rangi. Rozwój jest klasyczny: za aktywność i pojedynki zdobywamy punkty, które następnie wydajemy, żeby odblokować doświadczenie. Dostępni będą towarzysze w tym przypadku złożeni z przedstawicieli Konstelacji, aczkolwiek do drużyny można wynająć inne postacie znajdujące w miastach albo napotkane podczas eksploracji galaktyki. Przy okazji nic nie stanie na przeszkodzie, by wdać się w romans z naszym kompanem. Lądowanie i start statku odbywa się automatycznie, lecz po kosmosie podróżujemy, sterując samodzielnie. Pojedynki statkami poza klasycznym strzelaniem oparto także na alokacji energii poprzez rozdzielanie dostępnej mocy pomiędzy różnymi systemami. Po wygranej bitwie gracz może dokonać abordażu i ostatecznie przejąć władzę nad statkiem oraz jego załogą.

Sama personalizacja statku pozostaje dość złożona, da się swobodnie przemieszczać jego części, a poszczególne elementy statku mają konkretne zastosowanie. Jeżeli chodzi o historię to rozpoczyna się ona w New Atlantis, zaś gracz jest członkiem organizacji o nazwie Konstelacja łączącej eksploratorów kosmosu szukających odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Fabuła skupia się na tajemniczych artefaktach, które "przemówiły" do głównej postaci.

Ceny i edycje Starfielda w tym kolekcjonerska kosztująca krocie

Bethesda ujawniła trzy wydania Starfielda: podstawową, premium i kolekcjonerkę, za którą zapłacimy niemałe pieniądze. Standardowa wersja zawiera grę oraz bonusowe dodatki przedpremierowe, wyceniono ją na 349 złotych na Steam, taniej grę kupimy w Microsoft Store za 344,99 zł. Starfield Digital Premium Edition posiada: rozszerzenie DLC Shattered Space (w dniu premiery), do 5 dni wczesnego dostępu, pakiet skórek Constellation, dostęp do cyfrowego artbooka Starfield i oryginalnej ścieżki dźwiękowej i kosztuje 499 PLN na Steam oraz 497,49 złotych w Microsoft Store. Najdroższa CONSTELLATION EDITION to gratka dla kolekcjonerów.

Starfiel Edycja Kolekcjonerska

Główne skrzypce gra smart zegarek działający na Androidzie wyposażony w szereg dodatkowych funkcji takich jak ciśnienie barometryczne, wyświetlanie faz księżyca, temperatury czy Bluetooth. Za pomocą tej technologii zegarek może łączyć się ze smartfonami i prezentować prognozę pogody, wilgotność powietrza oraz powiadomienia. Zegarek będzie dodatkowo umieszczony w specjalnym pudełku przypominającym pojemniki na kosmiczne próbki. Oprócz tego EK zawiera grę w formie kodu, naszywkę, steelbook i inne elementy z poprzednich wersji. Constellation Edition wyceniono na 300 euro.

Edycje Starfield:

Przedpremierowe bonusy:

 • Laserowy przecinak
 • Górniczy hełm
 • Górniczy plecak

Standardowa Edycja:

 • Podstawowa wersja gry Starfield

Cyfrowa Edycja Premium:

Przedpremierowe bonusy:

 • Laserowy przecinak
 • Górniczy hełm
 • Górniczy plecak
 • Podstawowa wersja gry Starfield
 • Do 5 dni wcześniejszego dostępu
 • Rozszerzenie fabularne „Strzaskana przestrzeń” (po premierze gry)
 • Pakiet skórek Konstelacji: karabin laserowy Equinox, skafander, hełm i plecak odrzutowy
 • Dostęp do cyfrowego albumu graficznego i oryginalnej ścieżki dźwiękowej

Edycja Kolekcjonerska:

 • walizka
 • naszywki
 • steelbook
 • zegarek
 • kod na cyfrową wersję Starfield
 • rozszerzenie fabularne „Strzaskana przestrzeń” dostępne po premierze gry
 • pakiet skórek Ko Treść skopiowano z Lowcygier.pl nstelacji: karabin laserowy Equinox, skafander, hełm i plecak odrzutowy
 • dostęp do cyfrowego albumu graficznego i oryginalnej ścieżki dźwiękowej gry Starfield

Wymagania sprzętowe Starfield

Poznaliśmy wymagania sprzęowe Starfielda. Do uruchomienia gry w minimalnych ustawieniach potrzeba procesora Intel Core i7-6800K lub AMD Ryzen 5 2600X, 16 GB pamięci RAM i karty graficznej GeForce 1070 Ti albo Radeon RX 5700. Zalecana konfiguracja obejmuje Intel i5-10600K / Ryzen 5 3600X, 16 GB RAM-u i GeForce RTX 2080 / Radeon RX 6800 XT. Do tego 125 GB wolnego miejsca na dysku. Starfield zadebiutuje 6 września na PC oraz Xbox Series, a także w Game Passie.

Podczas Starfield Direct Microsoft pokazał także słuchawki ze wbudowanym mikrofonem i kontroler Starfield Limited Edition Xbox Wireless.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bethesda ujawnia dużo informacji o Starfield. Znamy edycje gry, wymagania sprzętowe i ceny

 0