Beyond Good & Evil 2 trafi do kosza? Niepokojące informacja o grze Ubisoftu

Beyond Good & Evil 2 trafi do kosza? Niepokojące informacja o grze Ubisoftu

Beyond Good & Evil 2 powstaje od dawna i niestety końca prac nie widać. Jakby tego było mało pojawiła się niepokojąca informacja o możliwym wyrzuceniu projektu do kosza.

Beyond Good & Evil 2 jest prawie jak Duke Nukem: Forever - powstaje od lat z tą tylko różnicą, że ten drugi ostatecznie trafił do sprzedaży, choć jaki poziom reprezentuje raczej każdy zdaje sobie sprawę. Marka Ubisoftu zdobyła jednak uznanie za sprawą bardzo dobrej pierwszej odsłony, która zadebiutowała w 2003 roku. Nic więc dziwnego, że gracze domagali się kontynuacji i pierwsze wzmianki o niej trafiły do sieci dwa lata później w 2005 roku, z kolei tytuł zapowiedziano kilka lat później. Od kiedy trwają faktyczne prace i jak duże zmiany przeszła dwójka tego dokładnie nie wiemy. Znany leaker Tom Henderson donosi, iż gra wpadła w turbulencje, które mogą skutkować jej uśmierceniem. Henderson twierdzi, że całość od nie miała wyznaczonego jasnego kierunku, a jakość uległa pogorszeniu, kiedy ze studia odszedł ojciec serii Michael Ancel. Obecna koncepcja nie pasuje do ambicji i planów Ubisoftu.

Beyond Good & Evil 2 przeżywa kryzys, w wyniku którego może zostać anulowany.

Przypomnijmy, że deweloper przeszedł na emeryturę, jednak spekulowano, iż wpływ na decyzję miało toksyczne zachowanie Ancela wobec współpracowników. Jakby tego było mało produkcja nie może liczyć na wsparcie Ubisoftu, który woli rozwijać pewniejsze i dochodowe marki Assassin's Creed oraz Far Cry. Francuski wydawca nie ma więc czasu na pochylanie się nad inną grą i nic dziwnego, że ekipa programistów odpowiedzialnych za Beyond Good & Evil 2 na poważnie bierze scenariusz anulowania projektu. Decyzja jednak jeszcze nie zapadła, lecz może to być jedynie kwestią czasu. O Beyond Good & Evil 2 wiemy aktualnie dość mało i brakuje, chociażby przybliżonej daty premiery.

Niewątpliwie Beyond Good & Evil 2 powoli zamienia się w istną telenowelę godną Mody na Sukces i jeżeli tytuł ostatecznie nie zostanie anulowany, to nic nie wskazuje na to byśmy dostali go w najbliższej przyszłości. Co wiemy na pewno to fakt, że twórcy pragną oddać wiernego ducha poprzedniej odsłony serii. Kompletnej zmianie ulegnie natomiast mechanika rozgrywki, która w niczym nie będzie przypominać poprzednika. Cóż do przytoczonej rewelacji o możliwym anulowaniu gry radzimy podchodzić z dystansem licząc, że do tego nie dojdzie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Beyond Good & Evil 2 trafi do kosza? Niepokojące informacja o grze Ubisoftu

 0