Beyond Good & Evil 2 to najdłużej opóźniana gra, która bije Duke Nukem: Forever

Beyond Good & Evil 2 to najdłużej opóźniana gra, która bije Duke Nukem: Forever

Duke Nukem: Forever uchodził za najdłużej opóźnianą grę, którą na swą premierę czekała aż 14 lat. Rekord księcia demolki pobiła inna produkcja.

Powstawanie Duke Nukem: Forever zamieniło się w prawdziwą telenowelę, która znalazła swój kiepski finał w 2011 roku. Kiepski, bowiem finalna wersja odbiegała od oczekiwań fanów serii o księciu demolki, który jednocześnie ustanowił pewien niechlubny rekord. Otóż był najdłużej opóźnianą grą, czas oczekiwania wyniósł 5156 dni. Książę usuwa się jednak w cień, ponieważ nowym rekordzistą został Beyond Good & Evil 2, o którym usłyszeliśmy w 2008 roku, a od momentu udostępnienia pierwszego zwiastuna minęło 5234 dni. Słusznie więc produkcję określono mianem najdłużej opóźnianej gry AAA. To, że Beyond Good and Evil 2 jest już w fazie rozwoju dłużej niż Duke Nukem Forever, zauważył redaktor naczelny GamesIndusty.biz, Brendan Sinclair.

Beyond Good & Evil 2 to najdłużej opóźniana gra, która bije Duke Nukem: Forever.

Sinclair przypomniał, że Duke Nukem Forever został ogłoszony w kwietniu 1997 roku, ale był ciągle przerabiany, co doprowadzało do opóźnień. W rezultacie premiera tytułu miała miejsce 5156 dni po jego ujawnieniu, 10 czerwca 2011 roku. W międzyczasie projekt przeszedł wyboistą drogę zmiany koncepcji czy silnika graficznego. Tymczasem Beyond Good & Evil 2 zapowiedziano po raz pierwszy wiosną 2008 roku. Gra była początkowo planowana jako kontynuacja oryginalnej gry przygodowej.

Potem Ubisoft zmienił wizję produkcji i zrezygnował z sequela na rzecz prequela osadzonego w ogromnym otwartym świecie. Historię osaddzono w Systemie 3, który przemierzamy walcząc o wolność. Licznik nadal bije, albowiem francuski wydawca nie zdradził daty premiery Beyond Good & Evil 2 przygotowywanego z myślą o PC i konsolach nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dziennikarz Tom Henderson powiedział jakiś czas temu, iż rozwój projektu przebiega bardzo słabo, ale potem dodał, iż Ubisoft rozpoczął wewnętrzne testy gry.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Beyond Good & Evil 2 to najdłużej opóźniana gra, która bije Duke Nukem: Forever

 0