BioShock Isolation zaoferuje dwa miasta - co wiemy o nowej odsłonie serii?

BioShock Isolation zaoferuje dwa miasta - co wiemy o nowej odsłonie serii?

BioShock od kilku lat pozostaje w niebycie, a ostatni epizod z 2013 roku, chociaż zebrał pozytywne oceny, to twórcy serii nie kwapią się to zapowiedzi nowej odsłony. Do sieci trafiły jednak nowe informacje odnośnie tego czego możemy oczekiwać po czwórce.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami następna część marki będzie nosić nazwę BioShock Isolation i działać na silniku Unreal Engine 5. Gra zostanie przedstawiona w pierwszym kwartale 2022. Jak wynika z przecieku za powstanie projektu odpowiadają twórcy mający na swoim koncie Watch Dogs: Legion, Shadow of the Tomb Raider, Mafie 3 oraz Deus Ex: Mankind Divided. Jest to więc doświadczona ekipa i miejmy nadzieję, że projekt na tym tylko skorzysta. Nad projektem siedzi studio Cloud Chamber, które nie stworzyło wcześniejszych epizodów. BioShock Isolation zaoferuje dwa miasta ze wspólną strefą przygraniczną, z czego jedno z nich zostanie umieszczone pod ziemią.

BioShock Isolation zaoferuje dwa miasta, z czego jedno umieszczone pod ziemią.

Będą to dwie lokacje, których jeszcze w serii nie było stanowiące swoje przeciwieństwo. Miasto na powierzchni zamieszkują bogaci oraz wolni ludzie, a rządzi nimi doświadczony przedsiębiorca. W drugim miejscu panuje odmienna atmosfera, ponieważ społeczeństwo odizolowano od reszty świata i należy oczekiwać, że poziom życia panujący tam na dole nie jest zbyt wysoki. Tym bardziej że za podziemne miasto odpowiada dyktator prowadzący pionową wojnę. Nie zabraknie też zupełnie nowego rodzaju przeciwników.

Za przeciek odpowiada Oops Leaks, który pokazał przy okazji logo produkcji udowadniając, że posiada dużą wiedzę o BioShock 4, ale trzeba do nich podchodzić z dystansem. Być może pierwsze oficjalne informacje o tytule poznamy podczas rozdania nagród Video Game Awards 9 grudnia 2021 roku. BioShock Isolation docelowo ma zadebiutować na komputerach i konsolach nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: BioShock Isolation zaoferuje dwa miasta - co wiemy o nowej odsłonie serii?

 0