Bizzard organizuje turniej w Overwatch 2 tylko dla kobiet i LGBTQ+. Identyfikację trzeba udowodnić

Bizzard organizuje turniej w Overwatch 2 tylko dla kobiet i LGBTQ+. Identyfikację trzeba udowodnić

Firma Activision Blizzard ogłosiła rozpoczęcie nowej inicjatywy „Calling All Heroes”, która ma stworzyć przyjazne środowisko dla płci, które według producentów są niedostatecznie reprezentowane w Overwatch 2. 

Activision Blizzard uruchomiło program Calling All Heroes, w którym chcą zapewnić przyjazne środowisko rywalizacji. Celem stworzenia tych mistrzostw jest wspieranie graczy LGBTQ+, których reprezentacja w turniejach e-sportowych jest niewielka. Równolegle odbędzie się również obóz szkoleniowy dla początkujących komentatorów, którzy nauczą się interakcji z widzami i zespołami. Zgodnie z komunikatem prasowym chętni gracze muszą identyfikować się z którąś z niedostatecznie reprezentowanych według Blizzarda płci, co obejmuje między innymi: osoby transpłciowe, niebinarne, z płynną płcią i identyfikujące kobiety.  

Calling All Heroes to zawody w Overwatch 2, w których udział mogą zgłosić osoby identyfikujące się jako osoby transpłciowe, niebinarne, z płynną płcią, lub kobiety. Swoją tożsamość trzeba będzie udowodnić.

Uczestnicy muszą wypełnić zgłoszenie w „dokładnym systemie weryfikacji płci”, aby wziąć udział w turnieju.  Proces weryfikacji Calling All Heroes został zbudowany na podstawie spostrzeżeń i wysiłków ludzi z marginalizowanych przestrzeni i ich doświadczeń w grach. Proces weryfikacji ma na celu ograniczenie wszelkich osób działających w złej wierze, a zatem wymaga weryfikacji kont, w tym konta Battle.Net, kont w mediach społecznościowych oraz informacji identyfikujących płeć. Ufamy samoidentyfikacji płci kandydata i jeśli dana osoba ukończy wszystkie kroki, zostanie przyjęta do programu. - napisał Blizzard.

Pierwsza tura rozgrywek w systemie pojedynczej eliminacji odbędzie się między 21 a 23 października. Druga tura przypadnie między 18 a 20 listopada. Z każdej tury wyłonione zostaną 4 drużyny, które wezmą udział w grudniowym finale w drabince podwójnej eliminacji. Raidiant, „firma produkcyjna i platforma dla niedostatecznie reprezentowanych płci”, będzie gospodarzem Challengers Cup. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bizzard organizuje turniej w Overwatch 2 tylko dla kobiet i LGBTQ+. Identyfikację trzeba udowodnić

 0