GeForce RTX 4090 dostępny w sugerowanych cenach. W końcu powróciła normalność

GeForce RTX 4090 dostępny w sugerowanych cenach. W końcu powróciła normalność

Newegg, czyli jeden z największych amerykańskich sklepów internetowych ze sprzętem PC, ujawnił swoje ceny kilku kart graficznych GeForce RTX 4090, pierwszych modeli Ada Lovelace, które mają zadebiutować w przyszłym miesiącu. NVIDIA ogłosiła sugerowaną cenę detaliczną tej karty na 1599 USD i wydaje się, że w tej cenie dostępnych będzie kilka autorskich modeli.

Karty takie jak MSI Gaming Trio, Gigabyte Windforce czy ASUS TUF Gaming są oferowane przez sklep w sugerowanych cenach NVIDII. Za jedyne 50 do 150 USD więcej można znaleźć podkręcone karty, takie jak Gaming X Trio (1649 USD), Suprim X (1699 USD), a nawet nowy chłodzony cieczą MSI SUPRIM Liquid X (1749 USD). Najdroższe karty to ASUS TUF OC i ROG Strix OC, gdyż kosztują one odpowiednio 1799 USD i 1999 USD. Sprzedawca ma w ofercie również Gigabyte Gaming i Gigabyte AORUS Master, ale ich cena jest obecnie nieznana.

Modele takie jak MSI Gaming Trio, Gigabyte Windforce czy ASUS TUF Gaming są oferowane przez amerykański sklep w sugerowanych cenach NVIDII.

 

GeForce RTx 4090 dostępny w sugerowanych cenach. W końcu powróciła normalność

Wiele osób obawiało się cen nowych kart graficznych NVIDII, ponieważ przez ostatnie dwa lata gracze nie mieli łatwego życia i chcąc zakupić nową grafikę musieli płacić znacznie więcej niż sugerowane ceny. TechPowerUP uważa, że ​​może to oznaczać koniec zawyżonych cen GPU. Biorąc pod uwagę, szybko zmieniającą się sytuację na rynku kart graficznych w sierpniu i wrześniu, a fakt, że wartość kryptowalut zależnych od GPU gwałtownie spada, można rzeczywiście oczekiwać uzdrowienia sytuacji wraz z tą generacją. Z drugiej strony jednak sugerowane ceny są tak wysokie, że raczej nie będzie stanowić to zbyt dużego pocieszenia dla zainteresowanych. 

Jednak wkrótce pojawi się nie tylko GeForce RTX 4090, tego samego dnia, 12 października, zadebiutują jeszcze ciekawsze karty, Arc A770 i A750 od Intela. Te mogą okazać się znacznie bardziej atrakcyjne dla graczy ze względu na niską cenę (odpowiednio 329/349 USD i 289 USD). W listopadzie doczekamy się również kolejnych premier od AMD i NVIDII, w postaci kart z serii Radeon RX 7000 i modelu GeForce RTX Seria 4080.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4090 dostępny w sugerowanych cenach. W końcu powróciła normalność

 0