BlackBerry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Producent szykuje smartfon 5G

BlackBerry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Producent szykuje smartfon 5G

BlackBerry lata temu był popularnym producentem telefonów, jednak nie poradził sobie na rynku smartfonów i musiał skupić się na innych segmentach działalności. Mimo wszystko firma nie składa rękawicy i zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy smartfon.

BlackBerry zapowiedział koniec wsparcia dla urządzeń wyposażonych w systemy BlackBerry OS 7.1 i OS 10. Pisano, że od 4 stycznia użytkownicy nie będą mogli korzystać nawet z podstawowych usług takich jak odbieranie i wykonywanie połączeń także tych alarmowych czy pisać SMS-ów. Przypuszczano, że marka BlackBerry w segmencie smartfonów na dobre przechodzi do historii, lecz nic z tych rzeczy. Przedsiębiorstwo wypuści do sklepów smartfon 5G, chociaż jego pierwotny debiut przełożono ze względu na ciężki dla korporacji rok 2021. Producent w najbliższych miesiącach będzie jednak dzielił się informacjami o projekcie, który żyje i raczej nie trafi do kosza. Teraz zdradzono, że smartfon 5G zadebiutuje w 2022 roku.

BlackBerry zamierza wypuścić smartfona 5G w 2022 roku.

BlackBerry nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Producent szykuje smartfon 5G

Dokładniejszej daty nie podano, ale do tej deklaracji trzeba podchodzić z dystansem, bo identyczne obietnice składano w zeszłym roku i finalnie telefon nie pojawił się na rynku. Producent nie zrezygnuje z fizycznej klawiatury i tajemniczy sprzęt takową dostanie, jak również najlepsze standardy bezpieczeństwa wymagane przez odbiorców korporacyjnych. Będzie więc to propozycja skierowana do firm? Zobaczymy, z pewnością telefon dostanie Androida, a nie autorski system BlackBerry. Warto zaznaczyć, że za BlackBerry odpowiada OnwardMobility, które przejęło markę Black Berry w 2020 roku po wygaśnięciu umowy z TCL Communication. BlackBerry ryzykuje, lecz finalnie taki krok może się opłacać.

Przypomnijmy, że nie wszyscy producenci, którzy nie poradzili sobie w świecie smartfonów, kontynuują ten segment działalności. Mowa oczywiście o LG, które na początku kwietnia 2021 roku ogłosiło zakończenie produkcji inteligentnych telefonów. Nie stanowiło to zaskoczenia, gdyż LG po latach tracenia pieniędzy na dystrybucji smartfonów podjęło krok pozwalający skupić uwagę na innych działalnościach. Zobaczymy jak na rynku poradzi sobie nowy smartfon BlackBerry.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: BlackBerry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Producent szykuje smartfon 5G

 0