Blizzard będzie nagrywał rozmowy głosowe w Overwatch 2

Blizzard będzie nagrywał rozmowy głosowe w Overwatch 2

Do premiery Overwatcha 2 pozostało niewiele czasu, ta nastąpi 4 października na PC i konsolach PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Okazuje się, że toksyczny gracze mogą mieć ciężki żywot, ponieważ Blizzard zamierza nagrywać rozmowy graczy.

Blizzard zamierza walczyć z oszustami, ale też toksycznymi graczami w Overwatch 2 w ramach inicjatywy "Defense Matrix". Deweloperzy chcą nagrywać nasze rozmowy meczowe, które stanowiłyby dowód w ewentualnych sporach i dowód złamania regulaminu. Wyrażenie zgody na nagrywanie rozmów będzie wymagane zaraz na początku gry tak samo jak dodanie numeru telefonu celem dodatkowego zabezpieczenia najpewniej przed cheaterami oraz smerfami. Takie rozwiązanie ma sens, bowiem ograniczy zakładanie nowych kont przez zablokowane osoby.

Blizzard chce nagrywać czat głosowy graczy Overwatcha 2.

Wraz z premierą Overwatch 2 Blizzard wdraża SMS Protect, aby pomóc w weryfikacji własności dowolnego konta Battle.net. Oznacza to, że gracze muszą dołączyć numer telefonu do swojego konta Battle.net, aby móc grać w Overwatch 2 na PC i konsolach. Numery telefonów mogą być użyte tylko raz, a gracze nie mogą mieć wielu kont z tym samym numerem telefonu. Nie można korzystać z telefonów na kartę i VOIP. Ci, którzy posiadają pudełkową wersję oryginalnego Overwatch, będą musieli dodać numer telefonu, aby kontynuować grę po uruchomieniu Overwatch 2. Nagrywanie czatu głosowego zostanie wdrożone dopiero za jakiś czas.

Ovetwatch 2 nie wnosi wielu zmian dla graczy grających w pierwszą część i zaznajomionych z uniwersum. Na start pojawi się nowa postać, a także battle pass. Tytuł będzie dostępny za darmo jako free-to-play. Serwery pierwszego Overwatcha zostaną wyłączone 2 października i po tym nastąpi czasowa przerwa, która potrwa do momentu udostępnienia dwójki. Wszelkie przedmioty, które zgromadzimy w poprzednim epizodzie deweloperzy przeniosą do OV2.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard będzie nagrywał rozmowy głosowe w Overwatch 2

 0