Bored Ape Yacht Club ponownie zhakowane. Wykradziono NFT o wartości ponad 1,6 mln zł

Bored Ape Yacht Club ponownie zhakowane. Wykradziono NFT o wartości ponad 1,6 mln zł

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że oficjalne instagramowe konto Bored Ape Yacht Club padło ofiarą ataku hakerskiego i cyberprzestępcom udało się wykraść NFT o wartości szacowanej na 2,4 miliona dolarów. Twórcy popularnych tokenów z znudzonymi małpami najwyraźniej jednak nie wyciągnęli wniosków z tych zdarzeń. 

Twórcy Bored Ape Yacht Club, Yuga Labs, ponownie muszą się tłumaczyć ze stosowanych przez siebie środków bezpieczeństwa. Jak podaje bowiem Web3 is Going Great, we wczesnych godzinach 4 czerwca oszuści przeprowadzili atak phishingowy, w wyniku którego otrzymali NFT o wartości 200 Ethereum. Po zdobyciu danych logowania od menedżera społeczności, haker podobno wykorzystał oficjalny Discord Bored Apes, aby promować fałszywe prezenty rozdawane wyłącznie dla posiadaczy tokenów NFT Bored Ape, Mutant Ape i Otherside.

Twórcy Bored Ape Yacht Club, Yuga Labs, ponownie muszą się tłumaczyć ze stosowanych przez siebie środków bezpieczeństwa.

„Nie wchodź przez ŻADNE inne strony internetowe, to jedyna oficjalna strona!” – napisano w ogłoszeniu po umieszczeniu linku do strony internetowej, której haker użył do kradzieży NFT. Według danych firmy PeckShield zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, podczas oszustwa skradziono jeden token Bored Ape Yacht Club i dwa Mutant Apes. Przy obecnym kursie wymiany Ethereum ich wartość to ponad 357 000 USD. Nie mówimy tu więc o takiej skali jak w przypadku zdarzenia z kwietnia, ale ponownie podważa to zaufanie do firmy. 

Yuga Labs przyznało, że ich serwery przez krótki czas były wykorzystywane przez hakera. „Zespół szybko go wychwycił i rozwiązał problem. Wydaje się, że wpłynęło to na NFT o wartości około 200 ETH” - napisała firma i poinformowała, że ​​nadal prowadzi dochodzenie w sprawie tego incydentu. Discord Bored Ape Yacht Club, wraz z kilkoma innymi serwerami powiązanymi z głośnymi projektami NFT, również został zhakowany na początku kwietnia, kiedy zły aktor wykorzystał bota CAPTCHA, którego Yuga Labs używało do odstraszania spamerów.

Ewidentnie coś tu jest nie tak i Yuga Labs musi poważniej podejść do kwestii bezpieczeństwa, w innym wypadku możemy mieć do czynienia z bardzo szybkim upadkiem tej gwiazdy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bored Ape Yacht Club ponownie zhakowane. Wykradziono NFT o wartości ponad 1,6 mln zł

 0