Bungie pracuje nad mobilnym Destiny

Bungie pracuje nad mobilnym Destiny

Seria Destiny może powrócić, ale nie na komputerach oraz konsolach tylko platformach mobilnych. Bungie rozwija tajemniczy projekt, co o nim wiemy?

Bungie pracuje podobno nad mobilnym Destiny, który powstaje we współpracy z chińskim gigantem NetEase. Dowodem ma być wpis na profilu LinkedIn jednego z pracowników NetEase Games informujący o "niezapowiedzianej grze mobilnej FPS" przygotowywanej razem z Bungie, dostrzeżony przez The Game Post. Wspomniany serwis powołując się na źródło znające plany przedsiębiorstwa z Państwa Środka podaje, że studio działa nad nowym Destiny od ponad dwóch lat. Ma to być całkowicie nowy tytuł niezwiązany z Destiny 2 zapewne z inną mechaniką dostosowaną do sprzętu mobilnego. Oczywiście do tej rewelacji należy podchodzić z dystansem i czekać na ewentualne potwierdzenie.

Bungie pracuje nad grą mobilną, którą podobno jest Destiny.

Pytanie, czy mobilne Destiny spotkałoby się z lepszym przyjęciem niż Diablo Immortal, który wprawdzie ukazał się na PC, ale początkowo zapowiedziano go wyłącznie na urządzenia z systemem Android oraz iOS, co było solą w oku dla niejednego gracza? NetEase zainwestował 100 milionów dolarów, aby stać się mniejszościowym udziałowcem Bungie w 2018 roku. Według Bungie umowa pomoże deweloperom "odkryć nowe kierunki i zbudować nowe światy". Dyrektor generalny studia, Pete Parsons, powiedział również GamesIndustry.biz, iż studio chce dzięki tej decyzji stać się jedną z największych film deweloperskich w branży gier.

Tymczasem Sony ogłosiło w styczniu, że przejmuje Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Bungie nie tylko rozwija Destiny 2, ale pracuje również nad nowym IP, którego prezentacji lub premiery oczekujemy do 2025 roku. W Destiny 2 od 24 maja do 23 sierpnia trwa sezon Udręczonych, w którym Lewiatan nawiązuje połączenie z Piramidą, a rozbudzone Koszmary z przeszłości grożą udręką każdemu, kto odważy się interweniować. Do dyspozycji oddano przepustkę sezonową zawierającą m.in. sezonowe misje fabularne, sprzęt oraz pancerze czy ścieżkę nagród sezonowych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bungie pracuje nad mobilnym Destiny

 0