Gracze pokochali smartfonowe Call of Duty. Activision prezentuje najnowsze dane

Gracze pokochali smartfonowe Call of Duty. Activision prezentuje najnowsze dane

Sprzedaż Call of Duty: Vanguard wypadła zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale od czego Activision ma Call of Duty Mobile? 

Smartfonowa wersja COD-a zdaje się odrabiać to, co firma zarządzana przez Bobby'ego Koticka straciła na ostatniej dużej grze z tej serii. Co prawda nie znamy dokładnych danych, ale Call of Duty: Vanguard wypadło zdecydowanie poniżej oczekiwań. Gra sprzedała się bardzo słabo, co Activision tłumaczy między innymi tym, że graczom znudziły się realia drugiej wojny światowej (a właśnie w tym okresie toczy się akcja Vanguarda). O wiele lepiej radzi sobie wydany w 2019 roku Call of Duty Mobile, czyli smartfonowo-tabletowa gra free-to-play.

Activision pochwaliło się wynikami Call of Duty Mobile. 650 mln pobrań od premiery i 1 mld dolarów przychodu w ubiegłym roku - te liczby robią wrażenie.

Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Call of Duty Mobile, które początkowo było jedynie dostawką do pecetowo-konsolowych odsłon serii, obecnie odgrywa kluczową rolę w strategii marketingowej Activision. Nie ma się co dziwić, skoro gra cieszy się tak dużą popularnością. Z najnowszego raportu dowiadujemy się, że smartfonowo-tabletowy COD pobrano do tej pory 650 mln razy (rok temu liczba pobrań wynosiła 500 mln). W ubiegłym roku średnia miesięczna liczba aktywnych graczy niemal dorównała odsłonom przeznaczonym na PC oraz konsole.

To wszystko przekłada się oczywiście na finanse. Call of Duty Mobile to gra darmowa, ale z obszernym systemem mikrotransakcji. Activision poinformowało, że gracze dokonali w niej w ubiegłym roku płatności na łączną sumę przeszło 1 mld dolarów. Ciekawe, czy wynik ten pobije planowana na ten rok, kolejna odsłona Call of Duty - Modern Warfare 2. Activision podchodzi do niej z wyjątkowym zaangażowaniem. Podobno to najbardziej ambitna produkcja w historii serii. Według ostatnich doniesień na początku czerwca dojdzie do oficjalnej prezentacji gry.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze pokochali smartfonowe Call of Duty. Activision prezentuje najnowsze dane

 0