Capcom usunął Denuvo z Devil May Cry 5

Capcom usunął Denuvo z Devil May Cry 5

Twórcy Devil May Cry 5 w ramach najnowszej aktualizacji usunęli z gry Denuvo. Mimo że dla wielu produkcja Capcomu była jedną z lepiej zoptymalizowanych propozycji 2019 roku, to nadal część graczy skarżyła się na problemy z wydajnością zrzucając winę na dostępne od samego początku zabezpieczenie DRM i w tej chwili decyzja studia powinna zostać z radością przyjęta przez rzeczoną grupę użytkowników. Co ciekawe cracka do Devil May Cry 5 udostępniono w internecie w tym samym miesiącu, w którym gra trafiła do sprzedaży na platformie Steam. To nie pierwszy przypadek, gdy Capcom rezygnuje z usług Denuvo bowiem wcześniej ochronę zdjęto z wydanego dwa miesiące przed Devil May Cry 5 remastera Resident Evil 2 (kolejny Resident Evil 3 Remake zostanie wyposażony w Denuvo).

Capcom usunął zabezpieczenie Denuvo z Devil May Cry 5.

Denuvo zyskało niesławę za sprawą faktu szybkiego łamania osłanianych gier a ostatnim głośnym przypadkiem jest Borderlands 3, które uległo piratom półtora miesiąca po premierze, choć to nie ta gra zalicza się do rekordzistek. Jedną z nich jest Syberia 3 złamana w zaledwie 3 dni od momentu debiutu. Ponadto według różnych testów Denuvo zwyczajnie obniżania wydajność niektórych tytułów z kolei po jego zdjęciu dana gra zyskiwała więcej płynności. Jakiś czas temu redakcja serwisu DSOGaming postanowiła przetestować wersje Assassin's Creed: Origins z zabezpieczeniami oraz bez nich. Jedną z głównych wad przygód Bayeka były przycięcia na czterordzeniowych procesorach i okazało się, że ów problem uległ zmniejszeniu w wersji bez DRM.

Z drugiej strony trzeba przypomnieć o ubiegłorocznym raporcie dotyczącym zabezpieczeń, z którego wynika, iż jego brak powoduje wśród deweloperów wielomilionowe straty. Co ciekawe za powstanie dokumentu odpowiada Denuvo. Firma podawała przykład tajemniczej gry, którą użytkownicy BitTorrenta w dwa tygodnie po premierze ściągnęli aż 355 tysięcy, z czego 12% pobrań miało miejsce pierwszego dnia. Zgodnie z ówczesną wizją producenta DRM tego rodzaju rozwiązanie musi chronić produkt przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom usunął Denuvo z Devil May Cry 5

 0