Gry z serii Resident Evil będą wyglądać jeszcze lepiej. Capcom zapowiada next-genowe aktualizacje

Gry z serii Resident Evil będą wyglądać jeszcze lepiej. Capcom zapowiada next-genowe aktualizacje

Capcom zapowiedział next-genowe ulepszenia aż trzech gier z serii Resident Evil. Wszystkie zostaną udostępnione za darmo.

Japończycy poinformowali, że jeszcze w tym roku doczekamy się next-genowych ulepszeń następujących tytułów: Resident Evil 2, Resident Evil 3 oraz Resident Evil 7. Aktualizacje wszystkich trzech gier powstają z myślą zarówno o PlayStation 5, jak i o Xbox Series X (oraz - częściowo - Xbox Series S). Czego dokładnie powinniśmy się spodziewać? Przede wszystkim obsługi ray tracingu, podwyższonej liczby klatek na sekundę (zapewne do 60) oraz dźwięku przestrzennego. Na PlayStation 5 pojawią się ponadto dodatkowe funkcje związane z możliwościami padów DualSense, takie jak haptyczne wibracje czy adaptacyjne spusty.

Capcom zapowiedział, że ulepszy z myślą o next-genach aż trzy gry: Resident Evil 2, Resident Evil 3 oraz Resident Evil 7. 

Nie znamy wprawdzie dokładnej daty premiery aktualizacji, ale Capcom zapowiada, że wszystkie trzy zostaną opublikowane jeszcze w tym roku. Co ważne, jeśli kupiliście wymienione tytuły w wersjach na PlayStation 4 lub Xbox One, ulepszycie je bezpłatnie na PlayStation 5 lub Xbox Series X|S. A co z wydaniem pecetowym? Japończycy je też ulepszą i też pozwolą na dokonanie upgrade'u bez dodatkowych opłat. Jednak - podobnie jak w przypadku wydań konsolowych - nie znamy nawet przybliżonego terminu wydania aktualizacji. Czy Resident Evil "na sterydach" będzie wyglądał i działał tak dobrze, jak powyższe demo, uruchomione na PC w rozdzielczości 4K?

Resident Evil to jedna z najpopularniejszych serii survival horrorów. Gry, które pod wieloma względami wytyczyły dalszą ścieżkę rozwoju gatunku. Same przez lata mocno ewoluowały. Pierwsza część była trzecioosobowym połączeniem przygody i akcji ze statycznymi ujęciami, zaś ostatnie to już znacznie bardziej dynamiczne FPS-y z elementami survivalu oraz przygodowymi. Zapowiedziane ulepszenia dotyczą nie oryginałów, a remake'ów Resident Evil 2 i Resident Evil 3, które ukazały się kolejno w 2019 i 2020 roku. Szczególnie ta pierwsza mogła liczyć na ciepłe przyjęcie wśród graczy. Uplasowała się w czołówce najwyżej ocenianych tytułów 2019 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z serii Resident Evil będą wyglądać jeszcze lepiej. Capcom zapowiada next-genowe aktualizacje

 0