Castlevania - popularna seria gier wideo powraca, ale... tylko na iPhone'y

Castlevania - popularna seria gier wideo powraca, ale... tylko na iPhone'y

Konami poinformowało, że przywróci do życia grę Castlevania: Grimoire of Souls. Kontynuacja popularnej serii będzie jednak dostępna tylko w usłudze Apple Arcade na iPhone'ach oraz iPadach.

Castlevania: Grimoire of Souls została zapowiedziana w kwietniu 2018 roku i doczekała się nawet premiery w Kanadzie we wrześniu 2019. Jednak Konami przerwało prace nad grą i nie wydało jej nigdzie indziej. Teraz japoński gigant poinformował, że wyda ją ponownie, ale tylko w wersji na iPhone'y oraz iPady. Aby w nią zagrać, konieczny będzie aktywny abonament Apple Arcade.

Konami wyda ponownie grę Castlevania: Grimoire of Souls. Tym razem będzie dostępna dla graczy z całego świata, ale tylko tych, którzy posiadają urządzenia Apple oraz aktywny abonament Apple Arcade.

Castlevania: Grimoire of Souls to kontynuacja popularnej serii w klasycznym stylu i dwuwymiarowej grafice. Na graczy czeka łącznie 60 poziomów oraz pięć postaci do wyboru: Simon Belmont, Maria Renard, Alucard, Charlotte Aulin oraz Shanoa. W grze czekają na nas liczne przedmioty do zebrania, jak również dzienne oraz tygodniowe wyzwania. Twórcy w przyszłości dodadzą także nowych grywalnych bohaterów.

Za projekty postaci w Castlevania: Grimoire of Souls odpowiada Ayami Kojima, który wcześniej pracował przy Castlevania: Symphony of the Night oraz Castlevania: Aria of Sorrow. Motyw przewodni w ścieżce dźwiękowej skomponował Michiru Yamane, którego twórczości słuchaliśmy w Castlevania: Symphony of the Night. 

Wygląda na to, że Konami planuje także inne wznowienia w ramach popularnej serii. Australijski oraz południowokoreański organ cenzorski wydały swoją opinię na temat nieujawnionej jeszcze gry Castlevania Advance Collection. Można podejrzewać, że będzie to zbiór trzech ciepło przyjętych tytułów z Game Boy Advance: Circle of the Moon, Harmony of Dissonance i Aria of Sorrow.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Castlevania - popularna seria gier wideo powraca, ale... tylko na iPhone'y

 0