Remaster GTA Trilogy coraz bardziej pewny. Wiemy, na jakim silniku będą działać gry

Remaster GTA Trilogy coraz bardziej pewny. Wiemy, na jakim silniku będą działać gry

Kilka dni temu pisaliśmy o możliwości powstania zremasterowanej trylogii Grand Theft Auto, natomiast teraz kolejne źródło potwierdza istnienie wspomnianego zestawu.

GTA 3, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas nie zestarzały się godnie i mowa nie tylko o oprawie wizualnej, ale również samej mechanice potrzebującej konkretnych zmian. O ile w pierwszym przypadku możemy liczyć na odświeżenie, tak druga w mocnym stopniu pozostanie nietknięta, ponieważ nie jest to remake, tylko remaster. O tym, jak powinno się przywracać do życia dawne klasyki idealnie udowodnił Capcom, przy okazji Resident Evil 2 Remake i Resident Evil 3 Remake, a jak wygląda granie na nostalgii pokazało za to Electronic Arts, wydając Mass Effect: Legendary Edition. Nie oznacza to jednak, że GTA Trilogy Remastered będzie rozczarowaniem, bowiem znając Rockstara, studio zrobi wszystko, co może byśmy byli jak najbardziej zadowoleni.

GTA Trilogy Remastered ma działać na silniku Unreal Engine, zaś wizualnie będzie to mieszanka oryginalnej i nowoczesnej grafiki.

Remaster GTA Trilogy coraz bardziej pewny. Wiemy, na jakim silniku będą działać gry

Wprawdzie nadal brakuje oficjalnej zapowiedzi tych gier, to następne źródła potwierdzają ich istnienie. Według informacji uzyskanych przez serwis Kotaku, remastery będą działać na silniku Unreal Engine, choć nie wiemy, na której dokładnie wersji. Całość stanowi mieszankę starej oraz nowej grafiki i ma pozostać wierne stylowi obranemu przez oryginalne wydania. To oznacza, że wizualnie nie powinniśmy oczekiwać ogromnych zmian, bardziej ewolucyjne. Graficznie produkcje przypominają mocno zmodyfikowane Grand Theft Auto. Sama zawartość zostanie z kolei dostosowana tak, aby być przystępniejsza dla współczesnego gracza. Wiemy też, że przebudowany zostanie interfejs gier. Na GTA Trilogy Remastered nie musimy czekać długo, gdyż ten trafi do nas jeszcze w tym roku, aczkolwiek dokładana data premiery pozostaje zagadką.

Docelowymi platformami są PC, konsole w tym Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne. Istnieje opcja, że remastery w pierwszej kolejności trafią na PlayStation 4/5, Xbox One/Xbox Series, a dopiero na początku 2022 roku zagramy również na komputerach i sprzęcie mobilnym. Za remastery odpowiada ekipa ze studia Rockstar Dundee wcześniej działające pod nazwą Ruffian Games i mająca na koncie Crackdown 2. Co ciekawe wydanie odświeżonej trylogii serii było planowane w 2020 roku, lecz pandemia COVID-19 pokrzyżowała te zamierzenia. Są to nieoficjalne rewelacje dlatego radzimy podchodzić do nich z dystansem. Jeśli jednak znajdą pokrycie w rzeczywistości to zagralibyście w odświeżone trzy części starszych odsłon Grand Theft Auto?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remaster GTA Trilogy coraz bardziej pewny. Wiemy, na jakim silniku będą działać gry

 0