Japończycy nie chcą grać na PlayStation. Lider sprzedaży może być tylko jeden...

Japończycy nie chcą grać na PlayStation. Lider sprzedaży może być tylko jeden...

Sprzedaż PlayStation 4 i PlayStation 5 w Kraju Kwitnącej Wiśni jest poniżej oczekiwań. Japończycy zdecydowanie wolą grać na Nintendo Switch.

Potwierdza to m.in. lista najlepiej sprzedających się gier w Japonii z ubiegłego tygodnia. Po raz pierwszy od listopada 1988 roku (!) pierwsze trzydzieści miejsc w zestawieniu zajmują tytuły przeznaczone tylko na jedną platformę. Tym razem chodzi o konsolę Nintendo Switch (33 lata temu cały ranking zdominowały produkcje na Famicon). W pierwszej piątce bestsellerów znalazły się: Minecraft, The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, Crayon Shin-chan: Ora to Hakase no Natsuyasumi – Owaranai Nanokakan no Tabi, Mario Kart 8 Deluxe, Ring Fit Adventure. Jak widać, użytkownicy Switcha bardzo chętnie sięgają po starsze tytuły.

Po raz pierwszy od 33 lat w pierwszej trzydziestce najlepiej sprzedających się gier w Japonii znalazły się tytuły przeznaczone tylko na jedną platformę.

Lista najlepiej sprzedających się konsol w Japonii wraz z wynikami z innych części świata (wg VGChartz)

Dominacja gier na Nintendo Switcha jest możliwa dlatego, że sama konsola cieszy się w Japonii olbrzymią popularnością. Do tej pory konsola znalazła tam blisko 21 milionów nabywców, podczas gdy PlayStation 4 nie przekroczyło do dzisiaj bariery 10 milionów. PlayStation 5 zaliczyło w Kraju Kwitnącej Wiśni najgorszy start spośród wszystkich generacji tej konsoli. Do tej pory kupiło je około 240 tysięcy Japończyków. Lepiej od PS5 sprzedaje się ostatnio nawet Nintendo Switch Lite.

Nie dziwi natomiast jeszcze gorsza sytuacja konsol Microsoftu na japońskim rynku. Xbox od lat nie może się na nim przebić, o czym świadczą fatalne wyniki sprzedaży. Xbox One sprzedał się w nakładzie 120 tysięcy egzemplarzy, a Xbox Series X oraz Xbox Series S - 70 tysięcy. Jednak o ile brak zainteresowania amerykańską konsolą wśród Japończyków nie dziwi, o tyle tak słaba sprzedaż PlayStation - czyli konsoli wywodzącej się z tego kraju - jest zaskakująca.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Japończycy nie chcą grać na PlayStation. Lider sprzedaży może być tylko jeden...

 0